Fot. Getty Images

Zakaria: Postaram się pokazać najlepszą wersję siebie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 20.09.2022 22:17 / Ostatnia aktualizacja: 21.09.2022 10:02

Denis Zakaria obudził się pierwszego września jako zawodnik Juventusu, a kończył ten sam dzień już jako piłkarz Chelsea. Reprezentant Szwajcarii opowiada o wypożyczeniu do klubu z zachodniej części Londynu.

 

Po treningu reprezentacji Szwajcarii w Bad Ragaz, piłkarz Chelsea udzielił krótkiego wywiadu, w którym na początku odniósł się do tego, że nie zagrał jeszcze w barwach The Blues nawet minuty.

 

– Cieszę się, że jestem piłkarzem i spełniam swoje marzenie. Właśnie dlatego staram się być zawsze pozytywnie nastawiony.

 

Zakaria przyznał, że nie spodziewał się, iż zostanie zawodnikiem Chelsea.

 

– Rano nie miałem o niczym pojęcia. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. O tym, że transfer do Chelsea jest możliwy dowiedziałem się dopiero na sześć godzin przed zamknięciem okna transferowego. Szybko spakowałem walizki i czekałem na podpisanie kontraktu. Potem odbyłem w Turynie testy medyczne i było po wszystkim. Odbyło się to dosłownie na styk.

 

Wcześniej pojawiały się również plotki o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu.

 

– Słyszałem o tym od mojego agenta, ale ostatecznie pojawiła się oferta z Chelsea. Myślę, że będę szczęśliwszy w Anglii niż w Turynie.

 

Co było nie tak w Juventusie?

 

– Ciężko powiedzieć. Może nie pasował mi styl futbolu. Zespół był bardzo cofnięty, nie mieliśmy dużo wolnej przestrzeni. Jestem zawodnikiem, który potrzebuje miejsca, by rozpędzić się z piłką. Angielski styl może mi bardziej odpowiadać.

 

Tuż po przyjściu do Chelsea Zakarii, klub opuścił trener, Thomas Tuchel.

 

– Tuchel był jednym z powodów, dla których wybrałem Chelsea. To świetny trener. Nie miałem jednak zbyt wiele czasu na pracę z nim, ale taka jest piłka nożna. Wszystko może się zmienić bardzo szybko. O nowym trenerze słyszałem wiele dobrych rzeczy. Dużo pracuję, aby dostać szansę.

 

Już podczas pierwszych sesji treningowych Zakaria odczuł, że intensywność w Anglii jest znacznie wyższa.

 

– Chcę pokazać najlepszą wersję siebie.

Źródło: Blick

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close