Fot. Getty Images

Evening Standard: Mecz z RB Salzburg powinien odbyć się w planowanym terminie

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 12.09.2022 14:18 / Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 14:18

Jak donosi Dan Kilpatrick z "Evening Standard", kluby piłkarskie i policja są gotowe podjąć rozmowy w sprawie rozegrania najbliższych spotkań. Sprawa dotyczy głównie meczów, które miałyby odbyć się w Londynie.

 

Ciało Królowej ma spoczywać w Pałacu Westminsterskim od środy do dnia pogrzebu, czyli poniedziałku. Londyńskie kluby obawiają się, że obciążenie policji tym spowodowane może doprowadzić do kolejnych odwołań spotkań.

 

Istnieje optymizm, że mecz Ligi Mistrzów, w którym Chelsea zagra z Red Bull Salzburg odbędzie się zgodnie z planem, jednak spotkanie Arsenalu z PSv uznano za bardziej ryzykowny ze względu na bliskość weekendu i historie związane z wyjazdami kibiców holenderskiej drużyny na mecze w europejskich rozgrywkach.

 

Wśród innych zagrożonych przełożeniem spotkań w tym tygodniu, znajdują się mecze Tottenhamu z Leicester, a także Brentford z Arsenalem i Chelsea z Liverpoolem. W przypadku meczu, który miał odbyć się na Stamford Bridge brane pod uwagę jest "odwrócenie dwumeczu". W efekcie The Blues w niedzielę pojechaliby na Anfield, a w rundzie rewanżowej The Reds przyjechaliby do Londynu. Problemem może tu być jednak zgranie wszystkich elementów logistycznych i sportowych.

 

O sytuacji związanej ze spotkaniami wypowiedział się rzecznik Krajowej Rady Szefów Policji.

 

– Będziemy współpracować z klubami piłkarskimi, aby zapewnić, że tam, gdzie to możliwe, mecze piłkarskie będą mogły się bezpiecznie odbyć.

Źródło: Evening Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close