Skrót: Southampton 2:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 31.08.2022 04:37 / Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 04:37

W meczu 5. kolejki Premier League Chelsea po słabej grze przegrała z Southampton 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Wynik w 23. minucie otworzył Raheem Sterling. Anglik wykorzystał chwilową dezorientację obrońców rywali po zagraniu Masona Mounta i technicznym strzałem skierował piłkę do bramki. Do wyrównania doszło zaledwie pięć minut później. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Roméo Lavia. Édouard Mendy co prawda miał piłkę na ręce, ale nie był w stanie sparować jej na rzut rożny. Przed końcem pierwszej połowy Święci wyszli na prowadzenie. Szybką składną akcję ładnym uderzeniem wykończył Stuart Armstrong.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Chelsea starała się strzelić drugą bramkę, ale jej starania były niewystarczające. Tym samym The Blues doznali drugiej w tym sezonie porażki.

Southampton 2:1 Chelsea – skrót: