Skrót: Chelsea 2:2 Tottenham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 14.08.2022 21:15 / Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 21:15

Po pełnym emocji spotkaniu Chelsea zremisowała z Tottenhamem 2:2. Decydująca bramka padła w ostatniej akcji meczu, a do wyrównania doprowadził Harry Kane. Po końcowym gwizdku czerwonymi kartkami ukarani zostali Antonio Conte oraz Thomas Tuchel.

W pierwszej połowie The Blues mieli wyraźną przewagę nad rywalami i udokumentowali ją w 19. minucie. Po dośrodkowaniu Marka Cucurelli z rzutu rożnego pięknym uderzeniem popisał się Kalidou Koulibaly.

W drugiej połowie Niebiescy nadal dominowali, ale z czasem Koguty doszły do głosu. Wyrównującą bramkę strzelił Pierre Emile Højbjerg uderzeniem zza pola karnego. Podopieczni Thomasa Tuchela nie dali za wygraną i chwilę później ponownie objęli prowadzenie. Raheem Sterling zagrał na czystą pozycję do Reece'a Jamesa, a ten ze stoickim spokojem pokonał Hugo Llorisa.

Gdy doliczony czas gry mijał i wydawało się, że Chelsea utrzyma prowadzenie do końcowego gwizdka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Harry Kane umieścił piłkę w bramce The Blues. Cała sytuacja była mocno kontrowersyjna, gdyż chwilę wcześniej Marc Cucurella został pociągnięty za włosy, czego nie dostrzegł główny arbiter oraz sędziowie obsługujący VAR. Po końcowym gwizdku na murawie Stamford Bridge doszło do sporego zamieszania, a czerwonymi kartkami ukarani zostali Antonio Conte oraz Thommas Tuchel.

Chelsea 2:2 Tottenham – skrót: