Alonso: Nie zwracamy uwagi na tabelę

Autor: Dawid Mozol Dodano: 06.12.2018 13:42 / Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:42

Marcos Alonso po wczorajszej niespodziewanej przegranej w meczu przeciwko Wolves udzielił wywiadu, w którym mówił między innymi o problemach w zespole czy nadchodzącym spotkaniu z Manchesterem City.

 

Hiszpan, który w ostatnim czasie nie prezentuje najwyżej formy, wystąpił w pierwszym składzie we wczorajszym przegranym meczu. Alonso został zapytany o zwiększającą się różnicę między Chelsea, a Manchesterem City.

 

– Jest za wcześnie, aby o tym mówić, to jasne. Jeśli przegramy następne spotkanie, będziemy tracić do lidera już 13 punktów. To dużo, jednak musimy skupić się na samym meczu, a nie na tabeli.

 

– To idealna okazja, żeby się odkuć. To z pewnością będzie dobre spotkanie, każdy będzie zmotywowany. Jesteśmy rozczarowani tą porażką, jednak musimy wziąć się do pracy i zacząć grać bardziej zespołowo.

 

To druga z rzędu porażka podopiecznych Maurizio Sarriego w Premier League. Ostatnia przegrana z Tottenhamem zakończyła długą serię meczów bez porażki. Według Alonso, problem leży w nieumiejętności gry zespołowej.

 

– Musimy grać bardziej jako drużyna. To jest coś, co poddamy analizie, damy z siebie wszystko, by to poprawić. Aktualnie nie prezentujemy się dobrze, gramy bardziej jako indywidualności, a nie jako zespół. Musimy być kolektywem.

 

– Mogliśmy wygrać ten mecz, kontrolowaliśmy spotkanie i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Ostatnich kilka spotkań nie zagraliśmy zgodnie z naszym stylem gry, nawet jeśli nie zasługiwaliśmy na porażkę, to jednak straciliśmy punkty. 

 

– Przechodzimy przez ciężki okres, musimy ciężko pracować, trzymać się razem i jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę.

Źródło: BT Sport

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close