Fot. Getty Images

Sky News: Były dyrektor handlowy Manchesteru City będzie zarządzał Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.07.2022 13:39 / Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 13:39

Tom Glick, były dyrektor handlowy Manchesteru City, przejmie zarządzanie nad codziennym funkcjonowaniem Chelsea FC. Sky News dowiedziało się, że nominacja dla Glicka ma zostać ogłoszona przez nowych właścicieli The Blues w najbliższych dniach.


Przybycie Toma Glicka na Stamford Bridge jest związane ze zmianami strukturalnymi w londyńskim klubie, które następują po zmianie właściciela. W ostatnich tygodniach swoje odejście z klubu ogłosił Bruce Buck, wieloletni bliski współpracownik Romana Abramowicza, a w jego ślady poszła Marina Granowska, która przez ostatnie lata była najważniejszą osobą w klubie.


Tom Glick ma duże doświadczenie w angielskiej piłce. W latach 2008-2012 był dyrektorem wykonawczym Derby County. Następnie pełnił funkcję dyrektora handlowego w City Football Group, spółce holdingowej Manchesteru City i innych klubów na całym świecie. Ostatnio był prezesem drużyny NFL Carolina Panthers.


W przeszłości Glick współpracował także z Johnem Textorem, który posiada duże udziały w Crystal Palace, a niedawno podpisał umowę kupna francuskiego klubu Olympique Lyon.


Rzecznik Chelsea odmówił komentarza ws. przybycia do klubu Toma Glicka, ale jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to najpoważniejsze wzmocnienie kierownictwa Chelsea po objęciu klubu przez Todda Boehly'ego i Clearlake Capital.

Źródło: Sky News

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close