Maurizio Sarri poprosił o nowe kontrakty dla Fàbregasa i Luiza

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 05.12.2018 00:10 / Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 00:10

Trener Chelsea Maurizio Sarri poprosił klub o zaoferowanie Cescowi Fàbregasowi i Davidowi Luizowi nowych kontraktów. Szkoleniowiec londyńczyków jest świadomy polityki kontraktowej klubu odnośnie graczy po 30. urodzinach, ale ma nadzieję że uda się dojść do porozumienia z oboma zawodnikami.

 

Już od lat zarząd The Blues nie proponuje piłkarzom po "trzydziestce" umów dłuższych, niż 12-miesięczne. Sarri wie, że to komplikuje negocjacje z zawodnikami.

 

– Dobrze wiem, że to skomplikowane. Mam jednak nadzieję, że obu uda się zakontraktować na kolejny sezon. Klub chce krótkoterminowej umowy, a zawodnicy długoterminowej, dlatego jest to trudne – przyznał trener.

 

– Miesiąc temu rozmawiałem z zarządem o kontraktach dla tych dwóch piłkarzy, są bardzo ważni. David i Cesc to przywódcy. To ważne dla mnie, dla całego sztabu, dla ich kolegów, aby z nami pozostali. Trudno znaleźć stopera na tym poziomie, a także trudno znaleźć tak technicznie uzdolnionego pomocnika, jakim jest Fàbregas.

 

Sarri wykluczył też odejście Rubena Loftus-Cheeka z klubu w styczniu.

 

– Chcę, żeby ze mną został, żeby został z nami wszystkimi. Myślę, że nie ma szans żeby odszedł – powiedział szkoleniowiec Chelsea.

Źródło: BBC
Gadżety Chelsea

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close