EFL Trophy: Chelsea 2:1 Wimbledon! Jest awans do 1/8 finału

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 04.12.2018 22:06 / Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 22:28

Drużyna Chelsea do lat 21 pokonała na Stamford Bridge 2:1 pierwszą drużynę Wimbledon AFC i awansowała do trzeciej rundy Checkatrade Trophy. Gole dla The Blues strzelili Charlie Brown i Daishawn Redan.

Goście przyjęli taktykę defensywną na dzisiejsze spotkanie i starali się atakować The Blues, którzy prowadzili grę, z kontrataków.

W 36. minucie piłkarze Joe Edwardsa objęli prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marc Guehi, a jedenastkę wykorzystał Charlie Brown.

Druga bramka dla The Blues padła tuż po przerwie. W 47. minucie dośrodkowanie Faustino Anjorina wykorzystał Daishawn Redan, pokonując bramkarza strzałem głową.

Goście odpowiedzieli w 69. minucie trafieniem Anthony'ego Wordswortha. Wimbledon kończył mecz w dziesiątkę, ponieważ pod koniec meczu autor gola na 2:1 obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul na Tariqu Lampteyu.

Piłkarze Chelsea awansują to trzeciej rundy, w której na placu boju pozostaje 16 drużyn.

Chelsea FC 2:1 Wimbledon AFC (Charlie Brown 37 z karnego i Daishawn Redan 47 – Anthony Wordsworth 69)

Chelsea: Cumming – Lamptey, Guehi, Nartey, Colley – Gallagher, McEachran, Anjorin – Brown, Redan, Castillo

Źródło: Dan Levene, Paul Lagan