Fot. Getty Images

OFICJALNIE: Bruce Buck ustępuje ze stanowiska prezesa Chelsea

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 20.06.2022 10:09 / Ostatnia aktualizacja: 20.06.2022 10:20

Chelsea poinformowała dzisiaj za pośrednictwem strony internetowej, że Bruce Buck ustępuje ze stanowiska prezesa klubu z dniem 30 czerwca 2022 roku. Buck, który pełnił tę funkcję nieprzerwanie od 2003 roku zostanie jednak w klubie i będzie wspomagał Chelsea jako Starszy Doradca.

 

Pod przewodnictwem Bucka, Chelsea umocniła swoją pozycję w świecie futbolu, stając się jednym z elitarnych klubów piłkarskich i jej marka jest rozpoznawalna na całym świecie. W tym czasie, męski zespół zdobył 18 trofeów (więcej niż jakikolwiek inny angielski klub), a Chelsea Women wygrała 12 pucharów.

 

– Jestem dumny, że pomogłem odnieść Chelsea wielki sukces na boisku i wywrzeć pozytywny wpływ na społeczność. Teraz nadszedł czas, aby ustąpić ze stanowiska i pozwolić nowym właścicielom budować drużynę na mocnych fundamentach, które mamy. Właściciele mają fascynującą wizję przyszłości i nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć pełniąc nową rolę, wspólnie z naszym niesamowitym personelem, zawodnikami, trenerami i kibicami – powiedział Buck.

 

O ustępującym prezesie, kilka słów powiedział również współwłaściciel Chelsea, Todd Boehly.

 

– Bruce wprowadził Chelsea na najwyższy poziom międzynarodowej i krajowej piłki nożnej, jednocześnie rozwijając jeden z najbardziej aktywnych projektów odpowiedzialności społecznej w sporcie. Dziękujęmy Bruce'owi za jego służbę i zaangażowanie w klub.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

ChelseaGol
komentarzy: 2021
20.06.2022 13:16

Także Marina odchodzi z Chelsea..

+
1
FanTheBlues
komentarzy: 1855
20.06.2022 11:17

I dobrze,My potrzebujemy w zarządzie młodych ludzi,a nie takie leśne dziadki

+
7

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close