Raport ze zgrupowań: Asysta Pulisica, Gilmour i jego Szkocja nie zagra na mundialu

Autor: Dominik Adamowski Dodano: 02.06.2022 17:20 / Ostatnia aktualizacja: 02.06.2022 17:22

Po zakończonym już sezonie piłki klubowej nadszedł czas na piłkę reprezentacyjną. Jak zwykle podczas przerwy na kadrę możemy podziwiać grę wielu zawodników Chelsea dla ich zespołów narodowych, poniżej przeczytać możecie krótki raport z dotychczasowych występów piłkarzy The Blues dla ich reprezentacji.

Wczorajszego wieczoru Ukraina zakończyła marzenia Szkotów o awansie na pierwsze Mistrzostwa Świata od 1998 roku. Mecz rozgrywany na Hampden Park w Glasgow zakończył się zwycięstwem gości 3-1. Siła przyjezdnych była odczuwalna od samego początku tego widowiska, z szatni na boisko wyszli obłożeni narodową flagą, a towarzyszyło im 3500 kibiców śpiewających hymn. Początek spotkania był bardzo wyrównany, Gilmour starał się kontrolować grę swojego zespołu, wyprowadzając grę z głębi pola, jednak im dłużej ten mecz trwał tym większą kontrolę miała Ukraina i gospodarze rzadko utrzymywali się przy piłce, przez co zawodnik Chelsea nie mógł się bardziej wykazać. Po przerwie trener Szkotów - Steve Clarke (były piłkarz i asystent Chelsea) zrobił zmiany, które pozwoliły Gilmourowi odgrywać większą rolę w zespole, jednak bramka strzelona przez Romana Yaremczuka zmusiła go do zdjęcia z boiska zawodnika Chelsea i wprowadzeniu na nie bardziej usposobionego ofensywnie Stuarta Armstronga. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Ukrainy, która w finale barażu o mundial w Katarze zagra z Walią w składzie, której będziemy mogli oglądać Ethana Ampadu, który odpoczywał na ławce rezerwowych we wczorajszym meczu Walijczyków z Polską. Wygranym przez Biało-Czerwonych 2-1.

Poza tym byliśmy wczoraj świadkami pierwszej edycji finału Finalissima, meczu pomiędzy mistrzem Europy - Włochami, a zwycięzcą ostatniej edycji Copa America - Argentyną. Mecz rozgrywany na Wembley zakończył się wynikiem 3-0 dla Argentyńczyków. Cały mecz w barwach Nerazzurich rozegrał Jorginho, a w 77 minucie zmieniony z boiska został Emerson, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Olympique Lyon. Argentyna dominowała od samego początku spotkania, i dzięki bramkom zdobytym przez Lautaro Martineza, Angela Di Marii i Paulo Dybali zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo w tych rozgrywkach.

W nocy swoje spotkanie rozegrał Christian Pulisic. Drużyna Stanów Zjednoczonych pokonała Maroko 3-0, a zawodnik Chelsea popisał się świetną asystą przy pierwszej bramce dla jego drużyny. Znakomicie przyjął dalekie podanie, zabawił się z rywalem i wystawił piłkę Brendenowi Aaronsonowi do pustej bramki. To była jego 10 asysta dla kadry narodowej, a w połączeniu z 21 bramkami w 49 występach pozwala mu być najszybszym zawodnikiem, któremu udało się zgromadzić koszykarsie "double-double" dla  drużyny Stanów Zjednoczonych.

Dziś o godzinie 13 czasu środkowoeuropejskiego Brazylia podejmowała Koreę Południową. Canarinhos wygrali 5-1, a całe 90 minut w parze z Marquinhosem rozegrał Thiago Silva. Na 37-latka czeka jeszcze jedno spotknie w Azji, bowiem szóstego czerwca Brazylia zmierzy się jeszcze z Japonią.

Dodatkowo w Afryce, w kwalifikacjach do Pucharu Narodów Afryki 90 minut rozegrał Abdul-Rahman Baba, i jego Ghana pokonała Madagaskar 3-0.