
Goal: Kolejka chętnych po Armando Broję. Zainteresowanie płynie nawet z Serie A
Dodano: 21.05.2022 21:08 / Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 21:08Wypożyczenie Armando Broji do Southampton zaowocowało wielkim odzewem ze strony interesantów z Anglii i Włoch. Aż sześć klubów z Europy ustawia się w ogonie po utalentowanego wychowanka Chelsea.
Napastnik wywarł pozytywny wpływ na grę drużyny Ralpha Hasenhüttla. W kończącym się sezonie Premier League znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców Świętych. Z dorobkiem sześciu bramek ustępuje on jedynie Ché Adamsowi.
12-krotny reprezentant Albanii przykuwa uwagę takich pretendentów, jak AC Milan, Inter Mediolan, SSC Napoli, Newcastle United czy West Ham United. 20-latka najchętniej zatrzymałoby u siebie Southampton, jednak mając na uwadze liczną konkurencję klubowi z St Mary's będzie o to bardzo trudno.
Kluczem do poznania tajemnicy przyszłości Broji będzie weryfikacja podczas przygotowań do kolejnej kampanii pod okiem Thomasa Tuchela. Według niektórych doniesień wartość piłkarza szacowana jest na 25 milionów funtów. Niemniej umowa zawodnika z The Blues obowiązuje do czerwca 2026 roku, więc w grę może wchodzić kolejne wypożyczenie.
Trudno prognozować, w jakiej roli Armando Broja mógłby siebie widzieć w pierwszej drużynie londyńczyków. Wiele wskazuje na to, że szkoleniowiec chce solidnie przepracować okres przygotowawczy z Romelu Lukaku, nie dopuszczając do siebie myśli o sprzedaży najdroższego nabytku sprowadzonego z Interu Mediolan.
Tuchel ma także na względzie Kaia Havertza, który najlepiej sprawdza się na środku ataku w jego filozofii. Ze spekulacji pod kątem rynku transferowego da się usłyszeć o zaciekawieniu transferem Roberta Lewandowskiego. Co prawda reprezentant Polski preferuje FC Barcelonę, ale w razie niepowodzenia negocjacyjnego z Bayernem Chelsea zamierza przedstawić swoją propozycję.
- Źródło: Goal
Najnowsze atykuły

Pierwszy wywiad z Jamie Gittensem. "Opuściłem Anglię jako chłopiec, a wracam jako mężczyzna"
05.07.2025 19:41
Komunikat Chelsea ws. ugody zawartej z UEFA
05.07.2025 11:52
Konferencja prasowa Enzo Mareski po meczu z Palmeiras
05.07.2025 09:40
João Pedro: Trener kazał mi grać swobodnie i robić swoje
05.07.2025 09:02
Skrót: SE Palmeiras 1:2 Chelsea FC
05.07.2025 06:47
Składy: Chelsea FC - SE Palmeiras
05.07.2025 02:33
BBC: Niezwykle utalentowany 16-latek zasilił akademię Chelsea
04.07.2025 16:39
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Jest ktoś chętny na lukaku ? Nie :(