Fot. Getty Images

The Telegraph: Brytyjski rząd pełen obaw wobec bierności Romana Abramowicza. Rosjanin dąży do bankructwa Chelsea?!

Autor: Piotr Różalski Dodano: 16.05.2022 19:15 / Ostatnia aktualizacja: 16.05.2022 19:18

Rząd Wielkiej Brytanii oskarżył Romana Abramowicza o wywoływanie zagrożenia wokół Chelsea, dążąc do postawienia klubu w stan bankructwa - czytamy na łamach "The Telegraph".

 

Brytyjska administracja rządowa wzmaga coraz większą presję wobec rosyjskiego oligarchy w celu osiągnięcia kompromisu nad spłatą zaciągniętej pożyczki w wysokości 1,6 miliarda funtów. Jedno z poufnych źródeł miało przekazać, że biznesmen specjalnie unika rozmów, aby klub ogłosił upadłość.

 

Pomimo iż Chelsea podpisała wszelkie niezbędne dokumenty z głównym przedstawicielem konsorcjum, Toddem Boehly'm, w sprawie przekazania roli zarządcy, do ostatecznego prawnego pełnienia funkcji wymagana jest zgoda rządu.

 

Jak na razie proces przejęcia utkwił w martwym punkcie ze względu na brak porozumienia w sprawie pożyczki, zaczerpniętej Fordstam Limited - zależnej spółki Chelsea, działającej pod dyktando Abramowicza.

 

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni otoczenie Romana Abramowicza wydała dwa oświadczenia na temat wciąż trwającego impasu. Padły przede wszystkim zapewnienia, że intencją ustępującego właściciela nie jest niedotrzymanie danego słowa w kontekście umorzenia długu.

 

Niemniej okazuje się, że za kulisami całej sprawy, proporcjonalnie z każdym kolejnym dniem, wzrastają obawy co do przyrzeczenia Rosjanina. Należy przypomnieć, że "specjalna licencja", nałożona przez brytyjski rząd w marcu, wygasa 31 maja. Do tego czasu pierwotnie miał też zakończyć się proces przejęcia klubu przez nowych dyrektorów.

 

Kolejną kością niezgody jest sposób przekazania zamrożonych funduszy. Chelsea odrzuca pomysł, ażeby kwota długu została przetransferowana pośrednio na rachunek powierniczy w ramach porozumienia prawnego, w którym strona trzecia miałaby przechowywać środki na okres tymczasowy.

 

Brytyjski rząd przedtem był przekonany, że wszystkie pieniądze, co do centa, zostaną szybko i bezpiecznie przekazane w "transakcji dwuetapowej" na konto jednej z fundacji na rzecz ofiar wojny w Ukrainie - zgodnie z deklarowaną intencją Romana Abramowicza.

 

Ministrowie przypuszczają, że cały proces negocjacji balansuje na "czerwonej linii" i niemalże wymyka się spod kontroli. Ich zdaniem, została rozpostarta ogromna luka między zapowiedziami a działaniem rzeczywistym po stronie Rosjanina. Jeśli przebieg sprzedaży nie znajdzie linii mety do końca miesiąca, cała transakcja może zostać unieważniona przez niedotrzymanie terminu.

 

Bruce Buck i Marina Granowskaja, członkowie zarządu będący najbardziej zaangażowani w proces przejęcia klubu, przez wiele lat działali pod skrzydłem Abramowicza. To także od ich kontaktów z byłym szefem uzależniony jest dalszy los dwukrotnego mistrza Europy.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Qszu
komentarzy: 366
18.05.2022 08:13

Długo, ale nie musisz obrażać innych dobre? Jest tu jeszcze parę osób, które podobnie jak Ty zapłałały niebieskim uczuciem około 20 zim temu. Brytyjski rząd niech spierdala od Romana. Też mam gdzieś jak się to wszystko zakończy z sankcjami, ale jego niech zostawią w spokoju.

+
-3
Qszu
komentarzy: 366
18.05.2022 08:15

Miało być w odpowiedzi do Gardena, ale zapomniałem oznaczyć. Kij z tym i tak by się domyślili

+
-4
Garden
komentarzy: 33
17.05.2022 21:40

Jestem kibicem CFC od 1999 roku i gdyby nie Roman nie przeżyłbym ułamka emocji które miałem okazję przeżyć. To klub Romana i kasa Romana, to co uważacie, czy robi dobrze czy źle mam głęboko w dupie, jesteście SEZONOWCAMI. Gość powinien mieć pełne prawo do pieniędzy że sprzedaży, stoję za nim murem. J**** brytyjski rząd który uparł się na Abramowicza kilka lat temu i to ten rząd dąży do pogrążenia mojego ukochanego klubu, ale ja w przeciwieństwie do większości was zostanę niebieski, nawet kiedy klub będzie na dnie. Kit wam w oko.

+
-4
Wojtas
komentarzy: 2096
17.05.2022 10:12

Już mnie zaczyna Roman denerwować. Jak mu zależy na klubie to trzeba jak najszybciej domknąć temat z sprzedażą klubu a nie jeszcze utrudniać. Jeżeli się sytuacja do czwartku nie zmieni to uważam kibice na SB powinni wyrazić sprzeciw i wtedy może dopiero Roman zrozumie co źle robi . Czas ucieka a dla nas kibiców,piłkarzy i wszystkich ludzi którzy są zaangażowani w klub Chelsea chcą mieć już spokój z tymi sankcjami nałożone na klub . Czekam na rozwój wydarzeń.

+
-1
dwade
komentarzy: 9
16.05.2022 21:45

Niestety To jest prawda. BBC oraz Sky Sports potwierdzają te doniesienia.

+
-7
FanTheBlues
komentarzy: 1855
16.05.2022 21:51

Spokojnie,Romek nie zniszczy tego co budował ciężko przez kilkanaście lat

+
6
DejwCFC
komentarzy: 433
17.05.2022 01:46

Nie potwierdzają tylko przekazują dalej te głupoty

+
9
ChelseaGol
komentarzy: 2021
16.05.2022 20:05

Ciekawe informacje,ktoś tu chce zrobić krzywdę Chelsea a a już mamy 16 maja i czas ucieka.

+
6
FanTheBlues
komentarzy: 1855
16.05.2022 19:21

Zwykłe pomówienia i oczernianie wielkiego człowieka.Nie wierze w te bzdury wyssane z palca

+
-3

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close