Skrót: Leeds United 0:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.05.2022 04:04 / Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 04:04

W meczu 33. kolejki Premier League Chelsea po ciekawym i emocjonującym spotkaniu pokonała Leeds United 3:0. Na listę strzelców wpisali się Mason Mount, Christian Pulisic i Romelu Lukaku

The Blues bardzo dobrze weszli w to spotkanie i już po czterech minutach objęli prowadzenie. Po bardzo ładnej szybkiej akcji Reece James wycofał do Masona Mounta, a ten przepięknym uderzeniem ze skraju pola karnego skierował piłkę wprost w okienko bramki Leeds.

W kolejnych minutach The Blues tworzyli sobie kolejne okazje bramkowe, ale brakowało im precyzji przy wykończeniu. Od 24. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu, bowiem bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul na Mateo Kovačiciu otrzymał Daniel James. Chorwat wrócił do gry, ale po kilku minutach musiał opuścić plac gry. Jego miejsce zajął Ruben Loftus-Cheek. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie The Blues kontynuowali dobrą grę. W 55. minucie prowadzenie podwyższył Christian Pulisic, który wykorzystał dobre podanie od Masona Mounta. W 83. minucie wynik ustalił Romelu Lukaku.

Leeds United 0:3 Chelsea – skrót: