Skrót: Chelsea 2:2 Wolverhampton Wanderers

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.05.2022 19:23 / Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 19:23

Zwycięstwo było o krok, ale zawodnicy Chelsea po raz kolejny w ostatnich tygodniach stracili punkty w ligowym pojedynku. W spotkaniu 36. kolejki Premier League The Blues zremisowali na Stamford Bridge z Wolverhampton Wanderers 2:2. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

Pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwsza bramka padła w 56. minucie. Romelu Lukaku wywalczył rzut karny, a chwilę później wykorzystał go. Belg potrzebował raptem dwóch minut, żeby podwoić swój stan. Zawodnicy Wolves niefrasobliwie wyprowadzali piłkę spod własnego pola karnego, stracili ją na rzecz Chrstiana Pulisica, który szybko podał do Romelu, a ten ładnym uderzeniem z dystansu umieścił futbolówkę w bramce.

W kolejnych minutach Niebiescy kontrolowali przebieg spotkania, ale w końcówce Wilki zaczęły ambitnie walczyć o bramkę kontaktową. Strzeliły ją w 79. minucie. Édouard Mendy został pokonany pięknym uderzeniem przez rezerwowego Trincão. Wydawało się, że zawodnicy Thomasa Tuchela utrzymają prowadzenie do końcowego gwizdka, ale w siódmej minucie doliczonego czasu gry (sędzia doliczył sześć minut) na listę strzelców wpisał się kapitan Wolves Conor Coady. Niedługo później spotkanie dobiegło końca.

Chelsea 2:2 Woverhampton Wanderers – skrót: