Fot. Getty Images

Guéhi: Decyzja o odejściu z Chelsea była trafiona

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.04.2022 15:17 / Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 15:17

Jutro Chelsea zmierzy się z Crystal Palace w półfinale Pucharu Anglii. W składzie Orłów prawdopodobnie znajdzie się Marc Guéhi, który w ubiegłym roku zamienił Stamford Bridge na Selhurst Park. Pod okiem Patricka Vieiry młody obrońca znacznie podniósł swój poziom i wiele osób z uwagą śledzi jego rozwój.


Z Crystal Palace 21-latek podpisał pięcioletni kontrakt, ale nie wiadomo, czy zdoła go wypełnić. W bieżącym sezonie Anglik prezentuje się bardzo dobrze i mówi się, że być może już w tym roku przeniesie się do mocniejszego klubu. Czasami mówi się także, że możliwy jest jego powrót do Chelsea


– Myślę sobie, że decyzja o odejściu z Chelsea i przejściu do Crystal Palace była właściwa, gdyż dzięki niej dostałem odpowiednią ilość minut meczowych i miejmy nadzieję mogę pokazać, co potrafię – przyznał Marc Guéhi w wywiadzie udzielonym przed niedzielnym spotkaniem z Chelsea.


– Sam transfer do Crystal Palace nie oznaczał, że automatycznie zacznę grać. Wciąż musiałem się wykazywać, ciężko pracować i trenować, ale wiedziałem, że trafiłem w odpowiednie miejsce, które da mi możliwości. Patrick [Vieira – przyp. red.] skłonił mnie do myślenia o grze w zupełnie inne sposób, zarówno pod względem taktycznym, jak i pod względem gry piłką. Dzięki temu znacznie poprawiłem się jeśli chodzi o podejmowanie decyzji.


– Na tym poziomie jest naprawdę trudno, jest to krok naprzód w stosunku do Championship więc każda decyzja, którą podejmujesz, może okazać się kluczowa i może mieć decydujące znacznie w kontekście całego meczu. Trener zdecydowanie pomógł mi w tym aspekcie – dodał wychowanek Chelsea.


Marc Guéhi wystartował we wszystkich oprócz jednego z 31 spotkaniach w Premier League. Pomógł swojej drużynie w zachowaniu dziewięciu czystych konto, a kilka razy pełnił nawet rolę kapitana, mimo młodego wieku.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

JulieSweet
komentarzy: 187
09.05.2022 14:12

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: +27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close