Fot. Getty Images

Martínez: Przed Lukaku bardzo ważne lato

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.04.2022 13:10 / Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 13:10

Coraz więcej osób zastanawia się, czy Romelu Lukaku znajdzie się w kadrze reprezentacji Belgii na tegoroczne mistrzostwa świata. Belg bardzo słabo radzi sobie w Chelsea, często jest zaledwie rezerwowym, a jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia.


Roberto Martínez, selekcjoner reprezentacji Belgii, przyznał, że do mistrzostw świata pozostało wiele czasu, dlatego na obecnym etapie przygotowań nikogo nie skreśla. Były menedżer Evertonu przyznał, że jak na razie nie podjął żadnych wiążących decyzji.


– Mówimy o piłkarzach, takich jak Romelu, którzy mają ponad 100 występów w kadrze i są częścią tej grupy. Znają reprezentację od podszewki – przyznał Roberto Martínez. Nie zamierzam osądzać czy oceniać kondycji żadnego zawodnika przed latem, to normalna sytuacja.


– Do mistrzostw świata pozostało jeszcze siedem miesięcy więc sprawdzanie, w jakiej dyspozycji są poszczególni zawodnicy, będzie miało miejsce zdecydowanie później. Teraz nie możemy tego robić. Latem część zawodników zmieni kluby, a część będzie w innym nastroju.


– Romelu będzie oceniany pod kątem tego, jak będzie się czuł we wrześniu. Podobnie jest z Edenem Hazardem i niektórymi innymi zawodnikami. Romelu jest jednych z tych, dla którego nadchodzące lato może być najważniejsze w karierze.


– Cały czas rozmawiamy. Mam bardzo bliskie relacje ze wszystkimi zawodnikami. Nigdy nie powiedziałem nikomu, co ma zrobić, ale zawsze dzielimy się przemyśleniami. W tej chwili Romelu jest w dobrym miejscu, widać, że jest zaangażowany. Był zachwycony z wygrania Klubowych Mistrzostw Świata, a następnym krokiem jest jak najlepsze zakończenie sezonu z Chelsea. Romelu musi mieć pewność, że jest kimś ważnym – dodał selekcjoner reprezentacji Belgii.

Źródło: "The Sun"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close