Raport z reprezentacji

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.03.2022 19:44 / Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 19:44

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrane zostały dwa mecze w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w ramach strefy północnoamerykańskiej i centralnej. W jednym z nich udział wziął Christian Pulisic.

Stany Zjednoczone podjęły w Orlando reprezentację Panamy. Amerykanie szybko objęli prowadzenie. W 17. minucie rzut karny wykorzystał Christian Pulisic. Następnie na listę strzelców wpisali się Paul Arriola oraz Jesus Ferreira. W czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy drugie trafienie dołożył Pulisic, który ponownie wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie Amerykanie dołożyli piąte trafienie. W 65. minucie hat-tricka skompletował Christian Pulisic. Zawodnik Chelsea pokonał bramkarza rywali po bardzo ładnej akcji całego zespołu. W 86. minucie honorową bramkę dla Panamy strzelił Anibal Godoy. Pulisic przebywał na placu gry do 70 minuty, gdy zmienił go Gianluca Busio.

Christian Pulisic stał się drugim zawodnikiem w historii reprezentacji Stanów Zjednoczonych, który strzelił hat-tricka w meczu z Panamą. Wcześniej wyczynu tego dokonał Eddie Johnson w 2004 roku.

Obecnie Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce w tabeli kwalifikacji do mistrzostw świata strefy północnoamerykańskiej i centralnej z 25 punktami na koncie. Taki sam dorobek zgromadziła reprezentacja Meksyku. Tabeli przewodzi Kanada z trzema punktami przewagi nad w/w reprezentacjami. Amerykanie mają praktycznie zapewniony awans do mistrzostw świata. Bezpośredni awans na mundial uniemożliwi im jedynie porażka w środowym meczu z Kostaryką różnicą sześciu lub więcej bramek. Po raz ostatni Stany Zjednoczone przegrały sześcioma bramkami w 1957 roku, gdy mierzyły się z Meksykiem. Mecz z Kostaryką rozpocznie się w środę o godz. 03.05 czasu polskiego w San Jose.