Fot. Getty Images

LGdS: Roma będzie chciała wypożyczyć Gallaghera

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.03.2022 15:00 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 15:00

W przyszłym sezonie Conor Gallagher może występować na boiskach Serie A. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport", chęć wypożyczenia młodego pomocnika Chelsea wyraża AS Roma. Na razie klub ze stolicy Włoch monitoruje sytuację 22-latka i wstrzymuje się z podejmowaniem konkretnych działań.


W bieżącym sezonie Conor Gallagher jest wypożyczony do Crystal Palace, gdzie pełni kluczową rolę. Anglik rozegrał już 30 spotkań, w których strzelił osiem bramek i zanotował pięć asyst.


Niewykluczone, że Crystal Palace będzie chciało przedłużyć wypożyczenie Gallaghera, ale w ostatnim czasie piłkarskie media informowały, że już w przyszłym sezonie Anglik może zostać włączony do kadry Thomasa Tuchela.


Na łamach "La Gazzetto dello Sport" możemy przeczytać, że chęć wypożyczenia Conora Gallaghera przejawia AS Roma. José Mourinho jest wielkim fanem talentu młodego pomocnika i z chęcią przywitałby go w swoim zespole. Przyszłość wychowanka The Blues wyjaśni się w czerwcu, gdy wróci on na Stamford Bridge z wypożyczenia do Crystal Palace. Dopiero wówczas okaże się, jakie plany względem niego ma Thomas Tuchel.


Decydująca w tej sprawie będzie także kwestia, czy sankcje nałożone na Chelsea zostaną anulowane. Obecnie The Blues nie mogą m.in. przedłużać kontraktów z piłkarzami oraz dokonywać transferów do i z klubu. Jeśli jednak brytyjski rząd umożliwi mistrzom Europy działanie na normalnych zasadach, AS Roma będzie starała się wypożyczyć Gallaghera, gdyż wpasowuje się on w plany na lato rzymskiego klubu.

Źródło: "La Gazzetta dello Sport"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

PandA
komentarzy: 66
26.03.2022 16:01

Jeśli Gallagher miałby być wypożyczony, to jedyna opcja to klub z Premier League. Z tego co mówił Tuchel wynika, że ma względem niego duże plany, a sezon spędzony w Serie A by go mocno wyhamował bo to jednak zdecydowanie inny poziom i zdecydowania inna intensywność gry.

Trunek
komentarzy: 579
26.03.2022 15:13

Roma se może chcieć!!!

Gallagher od następnego sezonu będzie występował w podstawowym składzie Chelsea, zresztą nawet Tomek to potwierdzał.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close