Fot. Getty Images

Vieira: Roman Abramowicz wpłynął na rozwój całej Premier League

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.03.2022 09:25 / Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 09:25

Niewykluczone, że już w najbliższych dniach Roman Abramowicz przestanie pełnić funkcję właściciela Chelsea. Rosjanin został zmuszony do sprzedaży swojego klubu po tym, jak jego kraj zaatakował Ukrainę. Patrick Vieira przyznał, że Romanowi Abramowiczowi należy się szacunek za wkład w rozwój całej Premier League.


Kilka dni temu Roman Abramowicz wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że podjął decyzję o sprzedaży Chelsea, kierując się przede wszystkim dobrem klubu. Rosjanin miał już otrzymać kilka ofert, ale żadnej z nich nie zaakceptował.


– Myślę, że Roman Abramowicz jest jedną z tych osób, o których należy wspomnieć, gdy rozmawiamy o rozwoju Premier League – przyznał Patrick Vieira. Abramowicz spędził w Chelsea 20 lat, zdobył 19 trofeów i sprowadził do Premier League kilku najlepszych piłkarzy na świecie.


– Bez względu na to, co się teraz dzieje, mam mocne przekonanie, że Roman Abramowicz znajduje się w gronie ludzi, którzy pomogli Premier League odnieść sukces – dodał menedżer Crystal Palace.

Źródło: football.london

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close