Fot. Getty Images

Henderson: Zależy nam na zwycięstwie, bo będzie ono kluczowe w dalszej perspektywie

Autor: Piotr Różalski Dodano: 25.02.2022 21:27 / Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 21:27

Oprócz asystenta trenera Pepijna Lijndersa, na konferencji prasowej poprzedzającej niedzielne starcie finałowe między Chelsea a Liverpoolem wziął udział także kapitan drużyny rywali Jordan Henderson.

 

Klub z miasta Beatlesów powalczy dla siebie o dziewiąte trofeum pucharu ligi angielskiej. Po raz ostatni zespół z Anfield wygrał te rozgrywki w 2012 roku. Doświadczony pomocnik The Reds oczekuje bardzo trudnego spotkania na Wembley.

 

– Chelsea to fantastyczna drużyna ze świetnymi zawodnikami. Na pewno od tej opinii nie uciekniemy. To ekipa, która ma nie tylko silną linię pomocy, ale jako całość prezentuje się mocno. Ich osiągnięcia z zeszłego sezonu dobitnie to pokazują.

 

– W ciągu roku wygrali Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy oraz klubowe mistrzostwa świata. Dla nas to finał, który chcemy wygrać. Chcemy, aby to spotkanie posłużyło nam za platformę to wzmocnienia naszej pewności siebie potrzebnej do walki w innych rozgrywkach do końca kampanii.

 

– Przeciwko Chelsea nigdy nie gra się łatwo, to zespół światowej klasy. Ich trener od początku wykonuje fantastyczną pracę, więc czeka nas trudny test. Zarazem mam jednak także poczucie, że sami mamy fantastycznych zawodników i jesteśmy dobrym zespołem. Jeśli podtrzymamy nasz poziom, z pewnością możemy pokazać im dobrą grę w naszym wykonaniu.

Źródło: Liverpool FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close