Fot. UEFA

OFICJALNIE: Finał Ligi Mistrzów przeniesiony do Saint-Denis

Autor: Piotr Różalski Dodano: 25.02.2022 11:01 / Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 11:08

Już na sto procent można powiedzieć, że UEFA odebrała Petersburgowi organizację tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Ostateczny pojedynek o prestiżowe trofeum odbędzie się na Stade de France w Saint-Denis pod Paryżem.

 

Data rozegrania meczu pozostaje niezmieniona. Zgodnie z harmonogramem turnieju, finał odbędzie się w sobotę 28 maja na Stade de France. Decyzja Komitetu Wykonawczej Europejskiego Związku Piłki Nożnej o przeniesieniu imprezy piłkarskiej została spowodowana militarną agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę.

 

Poza tym UEFA obwieściła, że ewentualne mecze domowe z udziałem klubów oraz reprezentacji rosyjskich lub ukraińskich w roli gospodarza zostaną przeniesione na teren neutralny.

 

Chelsea to jeden z uczestników Ligi Mistrzów, a zarazem obrońca tytułu. W zeszłorocznym finale w Porto podopieczni Thomasa Tuchela pokonali Manchester City 1:0. Obecnie The Blues są na dobrej drodze, aby awansować do ćwierćfinału rozgrywek po zwycięstwie nad Lille 2:0 w pierwszym meczu na własnym terenie.

Źródło: UEFA

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close