Skrót: Chelsea 2:0 Lille

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 23.02.2022 04:37 / Ostatnia aktualizacja: 23.02.2022 04:37

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Chelsea pokonała na własnym stadionie Lille OSC 2:0. We wtorkowy wieczór na listę strzelców wpisali się Kai Havertz i Christian Pulisic.

The Blues bardzo dobrze weszli w to spotkanie i w odstępie kilku minut kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką rywali. Wynik w ósmej minucie otworzył Kai Havertz, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Hakima Ziyecha z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, mimo, iż obie drużyny stworzyły sobie kilka ciekawych okazji bramkowych.

Drugą bramkę Niebiescy strzelili w 63. minucie. N’Golo Kanté przeprowadził ładny rajd z piłką, a następnie zagrał do Christiana Pulisica, który techniczną podcinką pokonał bramkarza rywali i tym samym ustalił wynik spotkania.

Chelsea 2:0 Lille OSC – skrót:

Źródło: HooFoot