Fot. Getty Images

El Desmarque: Kenedy jedną z opcji na wzmocnienie Valencii

Autor: Piotr Różalski Dodano: 18.02.2022 11:02 / Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 11:03

Hiszpańskie media sugerują, że Valencia ma na oku Kenedy'ego i może tego lata powalczyć o transfer tego zawodnika.

 

Klub La Liga najprawdopodobniej nie będzie chciał aż nadto wykosztowywać się na utrzymywanie Bryana Gila czy Héldera Costy. Obaj przebywają na wypożyczeniu w ekipie José Bordalása. Gracze znacząco obciążają budżet płacowy, więc Nietoperze rozglądają się za tańszymi alternatywami.

 

Włodarze na najbliższe lato szykują się na misję sprowadzenia kilku zawodników, którzy mogą operować w drużynie na bokach boiska. Kenedy jest jedną z opcji, a Thomas Tuchel nie widzi go obecnie u siebie jako kluczowego gracza. Kontrakt Brazylijczyka z The Blues wygasa w czerwcu przyszłego roku, więc w grę może wchodzić transfer definitywny.

 

Kenedy w przeszłości miał już do czynienia z ligą hiszpańską, występując wcześniej w Granadzie czy Getafe. Dodatkowym atutem przemawiającym za chęcią sprowadzenia 26-latka na Mestalla jest bardzo dobra wiedza Bordalása na jego temat. Obaj panowie mieli okazję ze sobą współpracować we wcześniej wspomnianych klubach.

 

Próba ściągnięcia Kenedy'ego miała miejsce minionego lata, jednak Valencia nie mogła wówczas zarejestrować więcej zawodników spoza Unii Europejskiej. W tym roku środkowy napastnik Marcos André ma otrzymać hiszpański paszport, więc tym razem znajdzie się miejsce dla piłkarza o wcześniej wspomnianym statusie.

 

Zanim jednak Valencia podejmie negocjacje z londyńczykami w sprawie ewentualnego transferu, na pierwszym miejscu spróbują utargować niższe kwoty zakupu Gila i Costy, kolejno z Tottenhamem i Leeds United. W przypadku Héldera, w umowie wpisana jest klauzula wykupu w wysokości 20 milionów euro, lecz sześciokrotny mistrz kraju z pewnością takiej sumy nie pokryje.

Źródło: El Desmarque za Sport Witness

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

PaździochMarian
komentarzy: 152
19.02.2022 00:39

Kennedy TOP! Valencia TOP!

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close