Skrót: Chelsea 2:1 Palmeiras

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.02.2022 21:12 / Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 21:12

Chelsea po ponad 120 minutach walki pokonała Palmieras 2:1 w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Decydująca bramka padła dopiero w 117. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron The Blues odważniej ruszyli do ataku, co przyniosło efekt w 55. minucie. Po dośrodkowaniu Calluma Hudsona-Odoia, znakomicie w polu karnym Palmeiras zachował się Romelu Lukaku, który mocny uderzeniem głową pokonał bramkarz rywali.

Do wyrównania doszło niespełna 10 minut później. Po zagraniu ręką Thiago Silvy, sędzia przyznał drużynie Palmeiras rzut karny, który na bramkę zamienił Veiga. Do końca podstawowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie.

Pierwsza część dogrywki nie przyniosła zmiany rezultatu. W jej drugiej części Niebiescy zdecydowanie dominowali nad rywalami i w 117. minucie strzelili decydującą bramkę. Kai Havertz wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za zagranie ręką jednego z defensorów Palmeiras. Drużyna z Brazylii nie była w stanie ponownie doprowadzić do wyrównania, a dodatkowo kończyła to spotkanie w osłabieniu, gdyż Luan otrzymał czerwoną kartkę za faul na Kaiu Havertzie i w konsekwencji to Chelsea mogła cieszyć się ze zwycięstwa w finale Klubowych Mistrzostw Świata.

Chelsea 2:1 Palmeiras – skrót: