Klubowe MŚ: Palmeiras czekają w finale po pewnym zwycięstwie z Al-Ahly

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 08.02.2022 19:26 / Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 19:26

Palmeiras pokonali egipskie Al-Ahly 2:0 w pierwszym półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Triumfatorzy Copa Libertadores zostali tym samym pierwszym finalistą miniturnieju. Jutro o swoje miejsce w finale z Al-Hilal zagra Chelsea.

Początek meczu nie zapowiadał tak łatwej dla Brazylijczyków przeprawy, bo piłkarze z Egiptu też mieli swoje akcje i potrafili kontrować grających z początku dość wolno przeciwników.

Z czasem jednak zawodnicy Verdão stali się coraz groźniejsi, szczególnie przy wyprowadzaniu ataku szybkiego i grze na jeden kontakt. Tak właśnie strzelili oba gole, a asysty przy nich naprawdę mogły cieszyć oczy. W 39. minucie świetne podanie Dudu wykorzystał Raphael Veiga, a po zmianie stron, w 49. sam Dudu piekielnie mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Alego Lotfiego.

Drużyna z Kairu kończyła mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą sędzia Clement Turpin w 81. minucie pokazał Aymanowi Ashrafowi.

W drugim półfinale pomiędzy Chelsea oraz saudyjskim Al-Hilal wyłonieni zostaną przeciwnicy Palmeiras w finale i rywal Al-Ahly w meczu o trzecie miejsce turnieju rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SE Palmeiras 2:0 Al-Ahly (Raphael Veiga 39 i Dudu 49)