Fot. GettyImages

Sky Italia: Southampton złoży ofertę za Armando Broję

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 27.01.2022 16:54 / Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 16:54

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Southampton zamierza złożyć ofertę za wypożyczonego z Chelsea Armando Broję.


Całe środowisko piłkarskie klubu z St Mary’s jest zadowolone z pozyskania tak utalentowanego gracza jakim jest Albańczyk. Ralph Hasenhuttl wypowiada się o 20-latku w samych superlatywach, a kibice cenią sobie jego postać. Młodzian, godząc się z rolą rezerwowego, wykorzystuje otrzymane szanse, trafiając do bramki rywala już siedmiokrotnie w tym sezonie.

W związku z ogólnym zadowoleniem z zawodnika, władze Southampton przygotowują za niego ofertę, opiewającą na kwotę 23-25 milionów funtów. Polityka transferowa Chelsea nie pozwoli na wypuszczenie takiego diamentu bez wcześniejszego zapewnienia sobie możliwości pierwokupu, więc Święci muszą być gotowi na zawarcie takiej klauzuli w umowie. Wszystko zapewne rozejdzie się o dwie kwoty: transferu oraz odkupu.

Rozmowy zostały rozpoczęte całkiem niedawno, zatem szczegóły na temat finansowych aspektów nie są znane. Wiadomo jedynie, że Chelsea nie spieszy się z podjęciem decyzji. The Blues mogą rozważyć także oferty, które potencjalnie spłyną przed latem lub pomyśleć nad spełnieniem marzeń Armando i włączeniem go do swojego składu w przyszłym sezonie. Obecna kampania pokazuje, jak wiele znaczy szeroki skład.

W ostatnich dniach, zainteresowanie kartą zawodniczą Broji wykazał West Ham United. Albańcztyk natomiast nadal marzy o grze dla zespołu ze Stamford Bridge, ale wiedząc, że o minuty w drużynie Thomasa Tuchela nie będzie łatwo, raczej poszuka miejsca, gdzie dostanie ich więcej. Na pewno nie wyklucza pozostania w Southampton na dłużej.

Źródło: Sky Sports

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close