OCENY ZA MECZ: Brentford 0:2 Chelsea [1/4 finału Pucharu Ligi]

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 22.12.2021 23:48 / Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 23:48

Chelsea wygrała na wyjeździe 2:0 z Brentford w meczu ćwierćfinału Pucharu Ligi. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie. Skala: 1-10, ocena wyjściowa: 5.

Kepa Arrizabalaga – 7

W pierwszej połowie miał dwie bardzo dobre i ważne interwencje, po przerwie dorzucił trzecią. Bardzo pewny w rozegraniu.

César Azpilicueta – 6

Pewny z piłką przy nodze, dobrze asekurował młodego Simonsa. Stworzył świetną okazję Vale’owi. Waleczny, szczególnie w końcówce.

Trevoh Chalobah – 6

Dobrze wypadł w sercu trzyosobowego bloku obronnego. W drugiej połowie wygrywał wyścigi z próbującymi kontrować gospodarzami.

Malang Sarr – 6

Bywał na początku niedokładny, ale z czasem dobrze wszedł w mecz i radził sobie z przeciwnikami. Dobra współpraca z Chalobahem.

Xavier Simons – 5

Miewał problemy z nadążeniem za szybkim Mbeumo, ale im dalej w głąb meczu, tym było lepiej. Odważnie udzielał się w ofensywie, dobrze wypełniał obowiązki wahadłowego.

Saúl Ñíguez – 6

To był wreszcie solidny występ Hiszpana. Wygląda na to że dobrze czuje się jako defensywny pomocnik. Dobrze i dokładnie rozgrywał, potrafił przenieść ciężar gry na skrzydło. Walczył w odbiorze, zaliczył też trzy udane dryblingi.

Mateo Kovačić – 6

Jego powrót do gry jest odczuwalny. Wnosi do drugiej linii dynamikę, odważnie szarpie od przodu. Tak było też dzisiaj, w pierwszej połowie był jednym z najaktywniejszych.

Marcos Alonso – 5

Mieszał dobre zagrania z nieudanymi. W pierwszej połowie większość akcji szła jego stroną, potrafił znaleźć sobie sporą przestrzeń na skrzydle, ale nic z tego nie wynikało. Po zmianie stron posłał kilka groźnych dośrodkowań.

Ross Barkley – 4

Najsłabsze ogniwo Chelsea w tym meczu. Fizycznie dawał sobie radę i wygrywał starcia, ale z piłką przy nodze był niedokładny, zdarzały mu się niecelne podania i straty piłki.

Jude Soonsup-Bell – 5

Poprawny debiut wychowanka Chelsea. Dobrze współpracował z Vale’em, raz dobrym dośrodkowaniem znalazł Barkleya.

Harvey Vale – 6

Imponował szczególnie fizycznością, bo zastawiając się i utrzymując przy piłce wyglądał jak senior, a nie jak debiutant. Dobrze grał bez piłki, znajdując sobie miejsce w strefie obronnej gospodarzy. Potrafił zagrać tyłem do bramki. Szkoda okazji którą miał, gdy kompletnie niepilnowany uderzał głową z niedużej odległości.

Jorginho – 6

Po wejściu kontrolował grę w środku pola. Pewnie wykorzystał rzut karny, zapewniając Chelsea awans i spokojną końcówkę meczu.

Christian Pulisic – 6

Wywalczył rzut karny przytomnie atakując podanie Masona Mounta, sam też był bliski strzelenia gola w samej końcówce.

Mason Mount – 6

Poprawne wejście z ławki. Po jego podaniu Pulisic ubiegł bramkarza i dał się sfaulować w polu karnym.

Reece James – 6

Jego dośrodkowanie z prawej strony było bardzo mocne i miało prawo sprawić obrońcom gospodarzy problemy. Tak też się stało – piłkę niefortunnie do własnej bramki zapakował Pontus Jansson.

N’Golo Kanté – 6

Grał krótko, ale zdążył dać o sobie znać. W akcji bramkowej na 1:0 świetnie utrzymał się przy piłce, ograł obrońcę i podał na skrzydło do Reece’a Jamesa.