OCENY ZA MECZ: Chelsea 4:0 Malmö FF

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 21.10.2021 00:14 / Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 10:21

Chelsea pokonała 4:0 Malmö FF w meczu trzeciej kolejki grupy H Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – 6

Senegalczyk przez cały mecz nie został zatrudniony ani jednym celnym strzałem przez mistrzów Szwecji. Był jednak pewny wychodząc z własnego pola karnego i odcinając dłuższe podania gości.

Andreas Christensen – 8

Duńczyk długo czekał na swojego pierwszego gola dla Chelsea, ale w 137. występie w niebieskiej koszulce wreszcie się udało. To on napoczął gości ładnym wykończeniem wykorzystując dogranie Thiago Silvy. Był też aktywny podłączając się do ofensywy i wprowadzając piłkę.

Thiago Silva – 7

Pewny mecz Brazylijczyka w obronie, groźny przy stałych fragmentach gry. Popisał się świetną centrą, zaliczając asystę przy golu Christensena.

Antonio Rüdiger – 7

Ochoczo dołączał do ataków, robiąc przewagę w bocznej strefie. Jeden jego rajd w pole karne Malmö FF dał Chelsea drugi w tym meczu rzut karny, którego na gola zamienił Jorginho.

César Azpilicueta – 6

Występ kapitana bez większej historii. Aktywny schodząc do środka by rozgrywać. Zaliczył trzy udane ataki na piłkę.

Mason Mount – 5

Przeciętny mecz wychowanka The Blues. Nie tworzył bezpośrednich okazji i to nie on dziś miał największy wpływ na wynik meczu.

Jorginho – 8

Najlepszy na boisku nawet bez dwóch bramek, a z nimi na koncie mamy już pewnego kandydata na zawodnika meczu. Przy piłce był najczęściej na boisku, zaliczając 104 kontakty z nią. Najkreatywniej rozgrywał, szukając przenoszenia ciężaru gry z flanki na flankę. Zaimponował też grą w destrukcji, bo zaliczył aż osiem udanych ataków na piłkę – najwięcej na boisku. Dwa rzuty karne wykonał dwiema różnymi technikami. Przy pierwszym zastosował szybki, jednostajny nabieg i dość mocny strzał, a przy drugim wrócił do swojej autorskiej techniki z naskokiem przed uderzeniem piłki. Obie „jedenastki” wykonał pewnie i z sukcesem.

N'Golo Kanté – 6

Francuz grał poprawnie, wnosił dużo energii do gry środka pola. Rozgrywał pewnie, choć dość bezpiecznie, zdecydował się na jeden strzał. Czasami zabrakło być może odważniejszego wejścia w pole karne.

Ben Chilwell – 5

Poza jedną próbą ekwilibrystycznego strzału po zamknięciu akcji raczej nie widoczny, zdarzały mu się straty piłki w bocznej strefie boiska.

Timo Werner – 4

Na samym początku meczu sędzia liniowy „uratował” go po tym jak zaliczył kolejne kuriozalne pudło otrzymując piłkę trzy metry od bramki Szwedów. Szukał sobie pozycji strzeleckich, ale ostatecznie nigdy nie stworzył bezpośredniego zagrożenia. Zszedł tuż przed przerwą z urazem.

Romelu Lukaku – 5

Aktywny od początku meczu, momentami niedokładny. Swoją walecznością wywalczył pierwszy rzut karny dla Chelsea, co przepłacił urazem i koniecznością opuszczenia boiska już w 23. minucie.

Kai Havertz – 6

W pierwszej połowie grał bardzo słabo i irytował niedokładnością w rozegraniu. Po przerwie jednak znacząco się poprawił i popisał się ładnym wykończeniem w sytuacji sam na sam z Diawarą.

Callum Hudson-Odoi – 6

Niezły występ wychowanka Chelsea. Warto odnotować jedną akcję ze ścięciem do środka i groźnym strzałem na bramkę gości, a szczególnie rajd zakończony asystą przy golu Havertza.

Saúl Ñíguez – 5

Tuż po wejściu zanotował stratę piłki, później grał już pewnie i raczej bezpiecznie.

Marcos Alonso – 5

Podobnie jak jego rodak, zaliczył wejście na boisko bez historii. Rzuty rożne bił nieźle, tworzyły one zagrożenie, ale raz dał też dość łatwo ograć się przeciwnikowi.

Reece James – 6

W dość nudnej końcówce meczu jego aktywność na prawej flance dawała ciekawe przebłyski. Dwa razy grając szybką klepkę decydował się dynamicznie wejść w pole karne rywala, z jednego z nich wyniknęło zagrożenie pod bramką Szwedów.