Remis w ostatnim meczu sparingowym. Chelsea 2:2 Tottenham

Autor: Bartek Kijko Dodano: 04.08.2021 22:42 / Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 14:22

Piłkarze Chelsea w mieszanych nastrojach kończą okres przygotowawczy po remisie 2:2 z derbowym rywalem. Dubletem popisał się świetny dziś Hakim Ziyech. Bramkę dla "Kogutów" zdobył Lucas oraz Bergwijn. Piłkarze Chelsea wyglądali dziś lepiej od przeciwnika, mieli kilka dogodnych okazji, jednak nie potrafili utrzymać dwubramkowego prowadzenia. Nie popisali się również sędziowie, którzy anulowali prawidłowe trafienie Timo Wernera.

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod zdecydowane dyktando Chelsea, która swoją przewagę potwierdziła bramką Hakima Ziyecha. Marokańczyk wykorzystał doskonałe przejęcie piłki na połowie przeciwnika przez N'Golo Kante, ruszył sam z piłką i w sytuacji 2 na 3 zdecydował się na silny plasowany strzał zza pola karnego. Bramkarz gości był bezradny przy tym uderzeniu. Pod koniec pierwszej połowy Chelsea powinna prowadzić 2:0, jednak sędzia tego spotkania anulował prawidłowo zdobytą bramkę Timo Wernera i zagwizdał pozycję spaloną. The Blues zaprezentowali się bardzo solidnie w pierwszej połowie ostatniego sparingu przedsezonowego i byli po prostu drużyną lepszą.

Druga część meczu zaczęła się świetnie dla gospodarzy, którzy w 49. minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po kolejnym golu Hakima Ziyecha, który zdecydowanie miał dziś swój dobry dzień. Tym razem uderzył piłkę w polu karnym, ta jeszcze nieznacznie zmieniła kierunek lotu po otarciu o nogę przeciwnika. Piłkarze Tottenhamu odpowiedzieli jednak na to trafienie już 7 minut później, gdy Lucas uderzył piłkę, a ta odbiła się od obrońcy Chelsea kompletnie myląc Mendy'ego. W następnych fragmentach spotkania widzieliśmy kolejne świetne okazje Chelsea, które nie zostały jednak zamienione na bramkę. W 63. minucie meczu Thomas Tuchel zdecydował się na 7 zmian, które znacząco zmieniły jednak obniżyły jakość w szeregach gospodarzy. Siedem minut później goście doprowadzili do wyrównania po trafieniu Bergwijna, przy którym nie popisał się Mendy oraz linia obronna Chelsea. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, zatem The Blues nie mogli się cieszyć ze zwycięstwa podczas ostatniego testu przed meczem o Superpuchar Europy. Było to jednak bardzo ciekawe spotkanie, obfitujące w wiele sytuacji bramkowych, a gra gospodarzy momentami mogła się podobać. Miejmy nadzieję na poprawę skuteczności już za tydzień, gdy Chelsea zmierzy się ze zwycięzcą ubiegłorocznej Ligi Europy.

Chelsea 2:2 Tottenham

Składy:

Chelsea: Mendy - Zouma (63. Loftus-Cheek), Rudiger (63. Ampadu), Chalobah (80. Miazga)- Alonso (63. Kenedy), Kante (46. Bakayoko), Kovacić (63. Anjorin), Hudson-Odoi (46. Pulisic) - Ziyech (63. Abraham) - Werner (63. Sarr), Havertz (63. Zappacosta)

Tottenham: Gollini - Reguilon, Dier, Tanganga, Doherty - Skipp, Alli, Hojbjerg - Bergwijn, Son, Lucas