Wygrany sparing na Vitality Stadium! Bournemouth 1:2 Chelsea

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 27.07.2021 22:43 / Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 14:49

Chelsea wygrała swój przedsezonowy sparing z ekipą Bournemouth 2:1. Autorami bramek dla The Blues byli Broja oraz Ugbo, zaś dla gospodarzy gola zdobył Marcondes. Thomas Tuchel wykorzystał w tym spotkaniu prawie wszystkich zawodników, których zabrał ze sobą na Vitality Stadium.

Pierwsze 25 minut spotkania przebiegały umiarkowanie. Obie ekipy starały się atakować, jednak niewiele z tych ataków wynikało. Ze strony Chelsea dobrym strzałem popisał się Hakim Ziyech, jednak piłka przeleciała obok słupka. Swoją okazję z rzutu wolnego miał także Marcos Alonso, ale jego strzał zatrzymał się na murze złożonym z piłkarzy Bournemouth. Najlepszą szansę miał Tammy Abraham, który po dośrodkowaniu Hudsona-Odoia uderzył prosto w bramkarza.

W dalszej części pierwszej połowy zarysowała się przewaga graczy Chelsea, jednak wciąż nie oglądaliśmy bramek. Widoczny na boisku był szczególnie Ziyech, który oprócz kilku strzałów równie dobrze rozgrywał piłkę. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę spotkania obaj trenerzy delegowali kilku nowych zawodników. Zmiany nie odmieniły jednak obrazu tego meczu. Piłkarze The Blues popełniali kilka prostych błędów przy wyprowadzaniu piłki, a niefrasobliwością pod bramką rywala wykazywał się Tammy Abraham. W 66. minucie spotkania po podaniu Stacey’a bramkę głową zdobył Marcondes. Zaledwie dziesięć później minut wynik spotkania obrócił się na korzyść The Blues, a autorami bramek byli Broja oraz Ugbo.

Do końca drugiej odsłony spotkania Chelsea starała się utrzymywać przy piłce i spokojnie kontrolować przebieg meczu. Wynik nie zmienił się już i spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy ze Stamford Bridge.

Bournemouth 1:2(0:0) Chelsea