Podsumowanie 35. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 11.05.2021 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 21:32

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem 35. kolejki Premier League.

Skróty meczów

Leicester vs Newcastle (2:4)

35. kolejka rozpoczęła się fenomenalnym widowiskiem na King Power Stadium. Gospodarze, choć byli znacznymi faworytami w tym meczu, to do 80. minuty przegrywali aż 0:4 po bramkach: Joe Willocka, Paula Dummetta i dublecie Calluma Wilsona. Gola na 1:4 zdobył Marc Albrighton, który potężnym strzałem w górny róg bramki pokonał Martina Dúbravkę. Ostatnią bramkę tego wieczora zdobył Kelechi Iheanacho z rzutu karnego.

Warto zapamiętać:

• Dublet Wilsona

• Niespodziewane zwycięstwo Srok

Leeds vs Tottenham (3:1)

Piłkarze Ryana Masona nie poradzili sobie na Elland Road z dobrze dysponowaną ekipą gospodarzy i ulegli 1:3. Pierwszą bramkę dla Pawi zdobył w 13. minucie Stuart Dallas, a w 25. minucie wynik wyrównał Son. Pod koniec pierwszej połowy do bramki Llorisa trafił z bliskiej odległości Patrick Bamford. Zwycięstwo ekipy Bielsy przypieczętował w końcówce spotkania Rodrigo Moreno.

• Świetny mecz w wykonaniu drużyny z Elland Road

Sheffield United vs Crystal Palace (0:2)

Orły pewnie wygrały z Szablami na wyjeździe i ustabilizowały swoje 13. miejsce w tabeli. Bramkę zdobył już w 2. minucie Christian Benteke, a w 88. minucie Eberechi Eze popisał się fenomenalny rajdem z piłką, po którym pokonał Ramsdale'a i zakończył strzelanie w tym meczu.

• Świetna bramka i rajd Eberechiego Eze

Manchester City vs Chelsea (1:2)

The Blues wygrywają ,,przedwczesny" finał po bramkach Hakima Ziyecha i Marcosa Alonso. Jedyne trafienie dla ekipy The Cityzens zaliczył Raheem Sterling. Choć gospodarze mieli idealną sytuację na zdobycie drugiej bramki, a mianowicie rzut karny, to jednak jedenastki nie wykorzystał Sergio Agüero, który próbował pokonać Édouarda Mendy'ego panenką.

• Ważne zwycięstwo Chelsea w kontekście kwalifikacji do Ligi Mistrzów

• Zmarnowany karny przez Agüero

Liverpool vs Southampton (2:0)

Liverpool na zakończenie sobotnich zmagań w Premier League pewnie rozprawił się ze Świętymi 2:0. W 31. minucie Sadio Mané wyprowadził The Reds na prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętował Thiago Alcântara, który w 90. minucie pokonał Frasera Forstera świetnym strzałem z dystansu.

• Ładne trafienie Thiago Alcântary

Wolves vs Brighton (2:1)

Pierwsza bramka padła już w 13. minucie po strzale z główki Lewisa Dunka. Bramka na 1:1 została strzelona przez drugiej połowie przez Adamę Traoré. Hiszpan popisał się świetnym uderzeniem w prawą stronę bramki i nie pozostawił złudzeń Robertowi Sánchezowi. Zwycięskiego gola dla ekipy Wilków zdobył w 90. minucie Morgan Gibbs-White.

• Świetne bramki ekipy gospodarzy

Aston Villa vs Manchester United (1:3)

Choć to The Villans pierwsi rozpoczęli strzelanie w tym meczu (przepiękna bramka Bertranda Traoré w 24. minucie), to jednak Czerwone Diabły zdołały wiewieźć trzy punkty z Villa Park. Dla gości strzelali: Bruno Fernandes, Mason Greenwood oraz Edinson Cavani.

• Kapitalna bramka Bertranda Traoré

West Ham vs Everton (0:1)

Młoty przegrywają bardzo ważne starcie w kontekście walki o TOP 4! Jedyna, a zarazem zwycięska bramka padła w drugim kwadransie pierwszej połowy, a zdobył ją Dominic Calvert-Lewin. Anglik pewnie wykończył sytuację sam na sam z Łukaszem Fabiańskim i zapewnił gościom zwycięstwo.

• Zwycięska bramka Dominica Calverta-Lewina

Arsenal vs West Brom (3:1)

Kanonierzy pewnie wygrywają z drużyną Sama Allardyce'a mając na koniec meczu dwubramkową przewagę. Pierwszą bramkę dla Londyńczyków zdobył Emile Smith Rowe, drugą strzelił Nicolas Pépé, który oddał fantastyczny strzał z linii pola karnego, a piłka lecąca do bramki Sama Johnstone'a nie pozostawiła żadnych szans na jej obronę. Na koniec prawdziwą ,,perełką" popisał się Willian. Brazylijczyk oddał świetne uderzenie z rzutu wolnego, a futbolówka znalazła się tuż przy lewym oknie bramki. Gola honorowego dla ekipy gości zdobył Matheus Pereira.

• Piękna bramka Pépé

• Świetny rzut wolny w wykonaniu Williana

Fulham vs Burnley (0:2)

Spadek Fulham przypieczętowała ekipa Seana Dyche'a, która pewnie wygrała z The Cottagers 2:0. Bramki dla gości strzelali Ashley Westwood oraz Chris Wood.