OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:0 Brighton & Hove Albion

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 21.04.2021 00:55 / Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 07:32

Chelsea bezbramkowo zremisowała na Stamford Bridge z Brighton & Hove Albion w meczu 32. kolejki Premier League. Poniżej prezentujemy oceny indywidualne naszej redakcji za to spotkanie. Skala ocen to od 1 do 10, a ocena wyjściowa to 5.

Kepa Arrizabalaga – 6

Nie mylił się w grze nogami, a przy strzałach gości spisał się dobrze, zaliczając dwie udane interwencje. Wyłapał też jedno dośrodkowanie piłkarzy znad morza.

Andreas Christensen – 6

Wyróżnił się swoim największym atutem, czyli próbując wprowadzać piłkę na połowę przeciwnika. Zaliczył trzy udane pojedynki główkowe.

Kurt Zouma – 5

Spowodował zagrożenie popełniając indywidualny błąd i prezentując piłkę Brighton, w wyniku czego Adam Lallana znalazł się w świetnej sytuacji bramkowej. Oddał jeden celny, ale ostatecznie niegroźny strzał z dystansu.

Antonio Rüdiger – 6

Solidnie w obronie i bez zarzutu w rozegraniu (95 procent celności podań). Zaliczył dwa udane ataki na piłkę.

Reece James – 4

Nie potrafił wnieść zbyt dużo do gry z prawej flanki. Jego dośrodkowania były blokowane, a na jego koncie widnieje też jedna strata piłki.

Jorginho – 4

Zapunktował blokując w niebezpiecznej sytuacji Bissoumę. Niestety, jego konto obciąża żółta kartka za faul taktyczny a także bardzo niebezpieczna strata piłki, po której Danny Welbeck trafił w słupek.

Mason Mount – 4

Jeden z najsłabszych meczów Mounta w tym sezonie. Kompletnie nie mógł odnaleźć się obok Jorginho i zostawiał dużo wolnego miejsca w środku. Zaliczył też trzy straty piłki (najwięcej na boisku).

Marcos Alonso – 4

W jego grze było dużo niedokładności, nie miał też z czego stworzyć zagrożenia w ofensywie. W drugiej połowie posłał jedno niezłe dośrodkowanie, ale to mało.

Hakim Ziyech – 4

Próbował kreować, zagrywając piłki za plecy obrońców, ale tym ostatecznie brakowało dokładności. Zaliczył też jedną stratę piłki na własnej połowie boiska, po której z dystansu uderzał Bissouma.

Kai Havertz – 4

Nie zniknął z pola widzenia tak jak w meczu z Porto, ale również on nie potrafił wnieść zbyt dużo do gry ofensywnej. W fazie ofensywnej mógłby być odważniejszy i wybierać strzał na bramkę bądź zmianę strony zamiast podania piłki do blisko ustawionego kolegi. Zmarnował najlepszą okazję Chelsea w meczu uderzając prosto w Sáncheza.

Christian Pulisic – 4

Był najaktywniejszy z ofensywnej trójki, próbując dryblować (pięciokrotnie) i przyspieszać grę, ale również w jego występie było mnóstwo niedokładności i mało zagrożenia pod bramką Brighton.

Timo Werner – 4

Kompletnie anonimowe wejście na boisko Niemca. Grał 25 minut, a miał zaledwie 10 kontaktów z piłką.

Callum Hudson-Odoi – 5

Również jemu przydarzyła się strata piłki na własnej połowie, ale trzeba docenić go za stworzenie jednej z lepszych okazji The Blues w tym meczu, kiedy dobrze dograł w pole karne do Giroud.

Olivier Giroud – 4

Dał kolegom z drużyny możliwość szukania punktu odniesienia w polu karnym i dwa razy dostał piłkę pod bramką Sáncheza. W pierwszej sytuacji należało wymagać od niego chociaż trafienia w bramkę, a drugi strzał głową, już pod sam koniec meczu, był trudnym zadaniem. Miał jednak dwie przyzwoite okazje na wyszarpanie zwycięstwa dla The Blues.