OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:0 Manchester United

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 01.03.2021 01:28 / Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 01:39

Chelsea zremisowała u siebie bezbramkowo z Manchesterem United w szlagierowym meczu 26. kolejki Premier League. Poniżej prezentujemy oceny naszych redaktorów za to spotkanie. Skala to 1-10, a oceną wyjściową jest „piątka”.

Édouard Mendy – 6

Znacząco poprawił swoje rozegranie względem meczu z Atlético. Tym razem dość pewnie posługiwał się piłką, również będąc pod presją. Popełnił dwa błędy techniczne, raz łapiąc piłkę na raty i raz odbijając lecący w niego strzał przed siebie, w newralgiczną strefę. Trzeba jednak odnotować że popisał się dobrą interwencją przy groźnym uderzeniu McTominaya.

César Azpilicueta – 7

Solidny mecz Hiszpana, szczególnie należy go docenić za walkę w odbiorze (trzy udane ataki na piłkę). Poprawił się też w rozegraniu względem poprzedniego spotkania.

Andreas Christensen – 8

Duńczyk w ostatnich tygodniach przeżywa prawdopodobnie swój najlepszy czas w Chelsea. We wtorek świetnie liderował defensywie która powstrzymała Atlético Madryt, a jego występ w starciu z Manchesterem United był jeszcze bardziej kompletny. Rozgrywał bezbłędnie i to dosłownie. Wykonał 77 podań i wszystkie 77 znalazły adresata, nie bojąc się też grać długim podaniem (skompletował pięć długich piłek – najwięcej spośród wszystkich piłkarzy Chelsea). Pewnie wyprowadzał piłkę, zaliczył dwa udane dryblingi. Do tego trzy zablokowane strzały. Jeden z najlepszych meczów Christensena w niebieskiej koszulce.

Antonio Rüdiger – 7

Również Niemiec dziś nie zawiódł i rozegrał dobre zawody. W rozegraniu wypadł co prawda najgorzej z całej trójki stoperów The Blues, ale trzeba wspomnieć kilka jego świetnych interwencji w obronie. Trzy razy oddalał zagrożenie, a także podłączał się do ataku. Trzy udane dryblingi w wykonaniu stopera to w pewnym stopniu ewenement.

Callum Hudson-Odoi – 6

Zmieniony już w przerwie z powodu urazu. W pierwszej połowie wykonał jednak swoją pracę, tworząc dogodną okazję Olivierowi Giroud, a także walcząc w odbiorze – zaliczył cztery udane na piłkę.

N’Golo Kanté – 6

Popełnił kilka dość sporych błędów w rozegraniu prowokując zagrożenie własnej bramki, ale jego głównym zadaniem w tym spotkaniu było pilnowanie Bruno Fernandesa i wywiązał się z niego. Portugalczyk sobie nie pograł, a Kanté harował tak jak nas do tego przyzwyczaił. Wykonał siedem udanych ataków na piłkę – najwięcej na boisku.

Mateo Kovačić – 7

Dominował w środku pola zarówno w fazie defensywnej jak i z piłką przy nodze. Od kilku tygodni gra bardzo dobrze i dziś podtrzymał swój poziom. Oddał jeden z groźniejszych strzałów Chelsea w tym meczu, do tego skompletował cztery udane dryblingi, to najwięcej spośród wszystkich piłkarzy którzy wzięli udział w meczu.

Ben Chilwell – 5

Wrócił do gry po trzech tygodniach przerwy. Zagrał poprawne zawody, poprowadził kilka akcji swoją flanką, ale na przestrzeni całego meczu się nie wyróżniał. Występ ani na plus, ani na minus.

Hakim Ziyech – 4

W pierwszej połowie był najgorszy na boisku, w drugiej nieco się poprawił i poniekąd zmazał plamę. Koniec końców jego występu nie można jednak ocenić pozytywnie. Ciężko przypomnieć sobie jego jakikolwiek dobry wpływ na grę przed przerwą. Mylił się w podaniach, nie podnosił głowy by szukać kolegów, psuł kontrataki. Po zmianie stron było jednak lepiej, udało mu się zaliczyć pięć kluczowych podań. Zmarnował najlepszą okazję Chelsea w tym meczu strzelając zbyt blisko nie najlepiej ustawionego Davida de Gei.

Olivier Giroud – 4

To nie był mecz pod jego atuty, więc nie mógł liczyć na częste okazje posiadania piłki czy na liczne szanse na strzelenie gola. Nie wszystko go jednak tłumaczy, bo popełniał też błędy techniczne w odgrywaniu, które jest jednym z jego głównych zadań. Powinien był też wykorzystać świetną centrę Hudsona-Odoia, ale ostatecznie nie trafił w piłkę i dośrodkowanie zaliczyło pusty przelot. Niestety, mecze takie jak ten, gdy Francuz nie operuje blisko bramki przeciwnika uwydatniają jego mankamenty.

Mason Mount – 6

Najczęściej faulowany na boisku (czterokrotnie), oddał trzy strzały na bramkę Czerwonych Diabłów. Wyróżnił się szczególnie jedną indywidualną akcją w której wszystko zrobił świetnie, doszedł do pozycji strzeleckiej, ale ostatecznie nie potrafił jej wykończyć.

Reece James – 6

Zmienił kontuzjowanego Hudsona-Odoia w przerwie i podobnie jak swój poprzednik, wykonał dobrą robotę na prawym wahadle. Starał się centrować i zamykać akcje, jego groźny strzał został zablokowany przez defensorów gości. Powalczył w odbiorze zaliczając trzy udane ataki na piłkę.

Christian Pulisic – 5

Zmienił Giroud mając zaoferować inny zestaw umiejętności na pozycji napastnika, ale jego wejście nie przyniosło znaczącej zmiany w poczynaniach The Blues. Kilka razy dobrze odegrał i rozprowadził akcję, ale nie zasłużył na wyróżnienie pozytywną oceną.