Podsumowanie 16. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 31.12.2020 09:50 / Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 09:51

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów 16. kolejki Premier League oraz krótkim podsumowaniem.

Skróty meczów

Crystal Palace vs Leicester (1:1)

Inauguracyjnym spotkaniem 16. kolejki Premier League okazał się pojedynek Orłów z Lisami, zakończony remisem 1:1. Świetną szansą w pierwszej połowie zostali obdarowani piłkarze gości, gdyż na ich korzyść podyktowana została jedenastka. Niestety Kelechi Iheanacho nie wygrał wojny psychologicznej z Vicente Guaitą i Hiszpan bez większych problemów obronił strzał napastnika Lisów. Choć ekipa Roya Hodgsona wyglądała słabo na tle swoich rywali, to jednak zdołała pierwsza zdobyć gola. Strzelcem gospodarzy okazał się Wilfried Zaha, który to po świetnej wrzutce Androsa Townsenda, z łatwością pokonał Kaspera Schmeichela. Bramkę dającą remis zdobył w 83. minucie Harvey Barnes. Anglik mocnym strzałem zza linii pola karnego zaskoczył Guaitę i zapewnił swojej drużynie jeden punkt.

Warto zapamiętać:

• Harvey Barnes ponownie trafia do siatki

Chelsea vs Aston Villa (1:1)

Strzelanie w tym meczu rozpoczął w 34. minucie Olivier Giroud. 34-letni Francuz znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia gola i po wrzutce Chilwella skierował piłkę do siatki głową. Choć statystyki znacznie przemawiały na korzyść The Blues, to jednak piłkarze Lamparda nie byli w stanie wywalczyć niczego więcej niż remis. Bramkę na 1:1 zdobył Anwar El Ghazi, który w 50. minucie z bliskiej odległości pokonał Édouarda Mendy'ego i zapewnił The Villans remis w tym spotkaniu. W samej końcówce meczu Ben Chilwell popisał się pięknym uderzeniem z woleja, lecz piłka nieznacznie minęła słupek bramki Emiliano Martíneza i mecz zakończył się podziałem punktów.

• Kolejny gol niezawodnego Oliviera Giroud

Everton vs Manchester City (?:?)

Mecz nie odbył się z powodu dużej ilości przypadków Koronawirusa w ekipie The Citizens.

West Brom vs Leeds (0:5)

Zawodnicy Marcelo Bielsy rozgromili swoich przeciwników na The Hawthorns! Pierwsza bramka dla Leeds padła już w 9. minucie po samobójczym trafieniu Romaine'a Sawyersa. 29-latek zagrał na pamięć do swojego bramkarza Illana Mesliera, lecz okazało się, że Francuz nie był ustawiony na lini bramkowej i piłka wpadła do siatki. Następne gole padały po strzałach: Ezǵana Alioskiego, Jacka Harrisona, Rodrigo Moreno oraz Raphinhi, lecz to gole Alioskiego i Raphinhi okazały się najładniejsze. Obaj gracze popisali się przepięknymi uderzeniami z dystansu i z pewnością za to zostaną zapamiętani po tym meczu.

• Pogrom w wykonaniu Leeds

• Przepiękne bramki strzelone przez piłkarzy Marcelo Bielsy

Southampton vs West Ham (0:0)

Był to kolejny bezbramkowy remis ekipy Ralpha Hasenhüttla z rzędu. Poprzednio dzielili punkty z Fulham, tym razem nie zdołali strzelić bramki przeciwko drużynie Młotów. Spotkanie było dość wyrównane, lecz żaden z zespołów nie znalazł odpowiedniej drogi do bramki rywala.

• Kolejny bezbramkowy remis Świętych

Burnley vs Sheffield United (1:0)

Szabelki znów tracą punkty, tym razem uległy ekipie Seana Dyche'a. Jedyna bramka padła w 32. minucie, a zdobył ją Ben Mee, który pokonał Aarona Ramsdale'a mocnym strzałem głową i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

• Ben Mee dający zwycięstwo gospodarzom

Brighton vs Arsenal (0:1)

Choć spotkanie było wyrównane, to jednak drużyna z Londynu okazała się skuteczniejsza i wygrała 1:0. Strzelcem jedynego gola został Alexandre Lacazette. Co ciekawe, Francuz strzelił gola w tej samej minucie, w której wszedł na boisko (66. minuta), więc śmiało można stwierdzić, że było to prawdziwe ,,wejście smoka".

• Arsenal powoli wraca na właściwe tory

Manchester United vs Wolves (1:0)

Czerwone diabły wygrywają rzutem na taśmę i meldują się na 2. miejscu w tabeli. Kiedy już wszystkim wydawało się, że obie drużyny zadowolą się podziałem punktów to w 93. minucie Bruno Fernandes zagrał górną piłkę do Marcusa Rashforda, który sprawnie zwiódł obrońców rywala i oddał strzał w stronę bramki, a piłka po rykoszecie pokonała Ruiego Patrício.

• Marcus Rashford dający zwycięstwo United w ostatnich minutach

Tottenham vs Fulham (?:?)

Mecz przełożony ze względu na liczne przypadki COVID-19 w ekipie z Craven Cottage.

Newcastle vs Liverpool (0:0)

The Reds po raz kolejny tracą punkty! Tym razem ekipa Kloppa nie zdołała sforsować muru obronnego Srok, a tym bardziej pokonać świetnie dysponowanego Karla Darlowa. Angielski golkiper świetnie spisywał się w tym spotkaniu. 30-latek kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki i z pewnością był najlepszym piłkarzem na boisku.