OCENY ZA MECZ: Chelsea 1:1 FK Krasnodar

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 08.12.2020 23:55 / Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 23:57

Chelsea zremisowała z FK Krasnodar 1:1 w ostatnim meczu rozgrywek w grupie E Ligi Mistrzów. Awans z pierwszego miejsca The Blues zapewnili sobie już tydzień temu wygraną z Sevillą. Zapraszamy na oceny naszej redakcji za ten mecz, w skali od 1 do 10, z notą neutralną 5.

Kepa Arrizabalaga – 5

Był to jego pierwszy występ od meczu z Southampton (3:3), który odbył się 17 października. Dziś puścił bramkę, którą niesprawiedliwie byłoby zapisać na jego konto i zaliczył jedną dobrą interwencję przy strzale Wandersona.

César Azpilicueta – 5

Dobry mecz w destrukcji, wygrał wszystkie cztery pojedynki w powietrzu broniąc się. W drugiej połowie zablokował groźny strzał Vilheny.

Antonio Rüdiger – 5

Bez błędów, solidnie w powietrzu, z czterema wygranymi główkami.

Andreas Christensen – 5

Nieco spóźniony do Cabelli przy straconej bramce, ale kilka minut wcześniej dobrze zablokował strzał gości w bardzo podobnej sytuacji.

Emerson Palmieri – 7

Bardzo aktywny na swojej flance. Jego podania były pewne (94 procent celności), walczył w odbiorze (cztery udane ataki na piłkę) i stworzył dobre okazje Abrahamowi i Kovačiciowi. Zaliczył też trzy udane dryblingi – to najwięcej na boisku. Naprawdę dobry występ reprezentanta Włoch.

Billy Gilmour – 6

Częściej od niego przy piłce był tylko Antonio Rüdiger. Zaliczył obiecujący występ po powrocie z kontuzji, udały mu się dwa dryblingi, próbował uderzać z dystansu. Na jego koncie też trzy kluczowe podania. Jeden z żywszych zawodników w tym, obiektywnie mówiąc, mało ciekawym spotkaniu.

Jorginho – 6

Pewnie wykorzystał rzut karny, zapewniając Chelsea szybkie wyrównanie. Zaliczył dwa odbiory piłki i jedno kluczowe podanie.

Mateo Kovačić – 6

Nie wykreował okazji, ale przyspieszał grę podaniami z pierwszej piłki czy próbując dryblingu. Oddał też trzy strzały na bramkę.

Kai Havertz – 5

W pierwszej połowie wypracował dobrą okazję Tammy’emu Abrahamowi i mocno angażował się w rozegranie, często przenosząc ciężar gry na drugą flankę. Zaliczył łącznie trzy kluczowe podania. Spory minus należy mu się jednak za zmarnowanie stuprocentowej okazji w drugiej połowie.

Tammy Abraham – 5

Był dziś bardzo nieskuteczny i powinien był strzelić przynajmniej jedną bramkę. Dwukrotnie znalazł się sam na sam z Gorodowem, i dwukrotnie przegrał pojedynek z Rosjaninem. Oddał łącznie pięć strzałów. Nie otrzymuje oceny negatywnej, ponieważ nie można zapomnieć o jego asyście przy bramce Jorginho – to on wywalczył rzut karny zręcznie urywając się stoperowi Krasnodaru.

Faustino Anjorin – 7

Swój debiut w wyjściowym składzie Chelsea powinien wspominać pozytywnie. Nie można mu odmówić walki w środku pola, gdzie zaliczył cztery udane ataki na piłkę. Dwukrotnie próbował uderzać na bramkę, a w drugiej połowie stworzył sytuację sam na sam Kaiowi Havertzowi.