Drugi garnitur The Blues nieco niedopasowany, czyli wnioski po meczu Chelsea 1:1 FK Krasnodar

Autor: Bartek Kijko Dodano: 08.12.2020 23:20 / Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 23:21

Frank Lampard dał odpocząć większości podstawowych zawodników i w meczu o pietruszkę wystąpili rezerwowi, którzy nie zdołali jednak pokonać rosyjskiego FK Krasnodar. Mecz ten nie obfitował w wiele spektakularnych akcji, jednak Chelsea miała swoje szanse na gole. Oto kilka krótkich wniosków z tego spotkania.

 

 

1. Kai Havertz miał dziś świetny mecz na przełamanie, jednak znów nie wykorzystał szansy. Niemiec był aktywny, jednak drażnił niedokładnością zagrań. Na plus na pewno należy zaliczyć 3 kluczowe podania do kolegów, jednak najbardziej rzuciła się w oczy zmarnowana doskonała okazja po podaniu Tino Anjorina.

 

2. Piłkarze Chelsea wyszli dziś eksperymentalnym składem i to było widać. W ich akcjach nieraz brakowało składu i pojawiało się sporo niedokładności. 

 

3. Tino Anjorin był dziś najlepszym zawodnikiem The Blues. 19-letni Anglik był bardzo aktywny, często ruszał odważnie z piłką, a raz stworzył stuprocentową okazję dla Kaia Kavertza, gdy posłał mu świetne podanie prostopadłe. W niektórych sytuacjach był nieco chaotyczny, jednak jak na pierwszy mecz w wyjściowym składzie, zaprezentował się bardzo dobrze.

 

4. Tammy Abraham znajduje się zdecydowanie pod formą. Ten mecz miał być również dla niego przełamaniem gorszej serii, jednak nie mógł się dziś odnaleźć na murawie. Jeden strzał na bramkę i cztery chybione, dwie zmarnowane dogodne okazje bramkowe i zaledwie 25 celnych podań. Na plus wywalczony karny.

 

5. Billy Gilmour wrócił do podstawowego składu i zaprezentował się całkiem nieźle. Daleko mu jeszcze do formy z meczu z Liverpoolem, jednak był to całkiem obiecujący występ. Młody Szkot zaliczył trzy kluczowe podania do kolegów. 

Źródło: własne

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

komentarzy:
09.12.2020 07:58

Nie zgadzam się z tymi wnioskami. Abraham nie jest pod formą tylko jest na swoim poziomie. On na razie nie potrafi strzelić bramki z 60% okazji. Co do Anjorina do dobry mecz ale nie był najlepszy na boisku. Bardziej podobał mi się Gilmour. Havertz tez za nisko oceniony. Zagrał niezłe spotkanie. Chyba, że oceniamy go już przez pryzmat jednego z najlepszych na świecie.

kijozz
komentarzy: 197
09.12.2020 08:04

Klasa przeciwnika i zmarnowana niemal stuprocentowa okazja - dlatego taka ocena Kaia
Tammy również i w tym sezonie pokazał, że potrafi być skuteczny i dość regularny, w listopadzie w trzech meczach zdobywał bramki
Billy był na podobnym poziomie jak Tino, może był nieco mniej aktywny w drugiej połowie.
Ogólnie to był taki mecz, po którym ciężko cokolwiek więcej napisać.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close