Menedżerowie Premier League oczekują powrotu do zasady pięciu zmian na mecz

Autor: Mariusz Lentowicz Dodano: 19.11.2020 14:02 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:02

Menedżerowie Premier League naciskają kluby, aby powrócić do możliwości dokonywania pięciu zmian podczas meczu. Podczas wczorajszego spotkania zmianę tą poparło aż 15 menedżerów, którzy zamierzają teraz wywierać presję na kluby.

 

Niektórzy menedżerowie, tacy jak David Moyes z West Hamu i Roy Hodgson z Crystal Palace zmieniło swoje stanowisko, wraz ze wzrostem liczby kontuzjowanych zawodników, pomimo, że nadal ta zasada faworyzowałaby zespoły z szerszą kadrą.

 

Menedżerowie domagają się teraz przywrócenia zasady o możliwości dokonywania pięciu zmian, aby poradzić sobie z wysoką częstotliwością spotkań, której powodem jest pandemia Covid-19 i opóźnienie rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Kluby EFL zagłosowały za przywróceniem pięciu zmian na mecz i zasada ta wejdzie w życie od jutra, natomiast Premier League to jedyna spośród największych lig w Europie, która dopuszcza tylko trzy zmiany na spotkanie.

 

Menedżer reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, również poparł pomysł przywrócenia pięciu zmian w Premier League.

 

Kluby Premier League głosowały już dwukrotnie przeciwko zmianie regulaminu, a szef Premier League Richard Masters powiedział w zeszłym tygodniu, że nie spodziewa się zmiany regulaminu. Teraz natomiast menedżerowie będą dążyć do powrotu zasady o pięciu zmianach. Aby regulamin wszedł w życie 14 klubów musi zagłosować za zmianą.

Źródło: Standard

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close