Raport z wtorkowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 18.11.2020 02:15 / Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:19

Przerwa reprezentacyjna powoli dobiega końca, ale trzeba przyznać, że jej ostatnie dni obfitują w wiele ciekawych spotkań. Zapraszam na wtorkowy raport z meczów reprezentacji.

Hakim Ziyech zdobył bramkę i zaliczył asystę w meczu z Republiką Środkowoafrykańską. Reprezentacja Maroka wygrała to spotkanie 2:0 i jest liderem swojej grupy w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki.

Abdul Baba Rahman rozegrał pełne 90 minut, a reprezentacja Ghany przegrała z reprezentacją Sudanu 0:1. Drużyna obrońcy The Blues zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej do Pucharu Narodów Afryki.

Reprezentacja Anglii U-21 pokonała reprezentację Albanii U-21 aż 5:0 w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-21. Callum Hudson-Odoi zdobył pierwszą bramkę w tym meczu i został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Skrzydłowy Chelsea został zmieniony w 61. minucie przez Conora Gallaghera.

Liga Narodów

Reprezentacja Chorwacji przegrała z reprezentacją Portugalii 2:3. Obydwie bramki dla graczy z Bałkanów zdobył Mateo Kovacić. Pomocnik The Blues został zmieniony w 91. minucie. Chorwaci zajęli trzecie miejsce w grupie 3 ligi A.

Reprezentacja Francji pokonała 4:2 reprezentację Szwecji. Dubletem popisał się Olivier Giroud, który tym samym został drugim najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji. Napastnik Chelsea traci 7 bramek do liderującego Thierry'ego Henry'ego. Giroud został zmieniony w 84. minucie, a Kurt Zouma pojawił się na boisku w 46. minucie. Francuzi zajęli pierwsze miejsce w grupie 3 ligi A.

Timo Werner znalazł się w wyjściowej jedenastce reprezentacji Niemiec na spotkanie z reprezentacją Hiszpanii. Napastnik The Blues został zmieniony w 76. minucie. Kepa Arrizabalaga przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Niemcy przegrali ten mecz aż 0:6 i ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie 4 ligi A.