OCENY ZA MECZ: Chelsea 3:3 Southampton

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 17.10.2020 20:42 / Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 20:42

Chelsea zremisowała z Southampton 3:3 w meczu 5. kolejki Premier League. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie, w skali 1-10, z oceną wyjściową 5.

Kepa Arrizabalaga – 3

Hiszpan zaliczył w tym meczu trzy udane interwencje, ale niestety, w końcu stało się to, czego wszyscy się obawiali – przyszedł moment kiedy do spółki z Kurtem Zoumą sprezentował przeciwnikowi gola. Minięcie się Baska z piłką jest niewytłumaczalne i jeszcze bardziej pogarsza jego sytuację w klubie.

César Azpilicueta – 5

Nie zawinił przy żadnej z bramek, a do tego zaliczył cztery udane ataki na piłkę – najwięcej z zawodników The Blues.

Kurt Zouma – 3

Nie powinien był zagrywać do Kepy w sytuacji, z której padł gol na 2:2, bo już samym pomysłem ryzykował. Zrobił to źle i właśnie to zapoczątkowało zagrożenie. Przy pierwszym golu Świętych zaspał przy kryciu Ingsa, a przy trzecim wybijał piłkę pod nogi Walcotta, którego mimo wszystko ktoś powinien był kryć.

Andreas Christensen – 4

Do spółki z Zoumą winny za utratę pierwszego gola. Próbował ratować sytuację przy bramce na 2:2, ale ciężko obarczać go nawet częścią winy za trafienie Adamsa.

Ben Chilwell – 6

Jeden z mocniejszych punktów Chelsea, szczególnie w pierwszej połowie, gdy już na początku meczu podłączył się do akcji i oddał groźny strzał. Później posyłał dobre dośrodkowania i zaliczył asystę przy golu Wernera na 1:0. W drugiej połowie nieco przygasł.

Jorginho – 6

Kolejny mecz reprezentanta Włoch który trzeba ocenić pozytywnie. Powalczył w środku w odbiorze i kreatywnie rozgrywał, napędzając akcje. Przy drugim golu dla Chelsea zagrał kapitalne długie podanie do Timo Wernera.

N’Golo Kanté – 5

Mało widoczny, nie wyróżnił się dziś ani na plus, ani na minus.

Kai Havertz – 6

Ocena Niemca byłaby znacznie wyższa, ale niestety to on popełnił błąd, tracąc piłkę i dając początek akcji, z której przyjezdni strzelili gola kontaktowego na 2:1. Oprócz tego grał dobrze. W drugiej połowie wziął czynny udział w pięknej akcji całego zespołu, z której padł gol na 3:2, a także miał udział przy trafieniu Wernera na 2:0. Jeszcze w pierwszej połowie efektownym zgraniem stworzył kolejną sytuacją niemieckiemu napastnikowi, tym razem gola jednak nie było.

Mason Mount – 5

Mało widoczny poza jedną sytuacją w pierwszej połowie, która mogła zakończyć się golem.

Christian Pulisic – 5

Amerykanin nie zagrał źle, miewał przebłyski w dryblingu, pomógł w defensywie, ale podobnie jak Mounta, stać go na więcej. Jedyny jego moment który bardziej zapada w pamięć to prostopadłe podanie do Wernera, który dograł Havertzowi na pustą bramkę, by ten strzelił na 3:2.

Timo Werner – 9

Niemiec pokazał, że potrafi być zmorą defensywy, gdy występuje jako środkowy napastnik. Jan Bednarek najpierw dał mu się zwieść, gdy Werner przepuścił sobie między nogami piłkę i kompletnie mu uciekł, a potem nie dał rady zabrać mu piłki, gdy ten zastawiał się, dochodząc do długiego podania Jorginho. Oba gole reprezentanta Niemiec to najwyższa jakość, a to przecież jeszcze nie koniec. Świetnie zachował się w akcji na 3:2, nadając atakowi tempa i zaliczając asystę przy bramce Havertza. W każdej niemal akcji był zagrożeniem. Kapitalny występ.