Książka o grze, która zawładnęła piłkarskim światem. „Football Manager to moje życie” do nabycia jeszcze przed premierą

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 04.02.2020 15:18 / Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 18:54

Nie ma wątpliwości – Football Manager to prawdziwy fenomen w świecie gier. Od lat przykuwa do komputerów piłkarskich fanów i potrafi wpływać na ich życie. Nic dziwnego, że brytyjscy autorzy postanowili napisać o tym zjawisku książkę. Wydawnictwo SQN uzupełniło ją o polskie wątki oraz zaskakujące historie rodzimych graczy. Nie czekaj i wejdź do świata legendarnego piłkarskiego symulatora! „Football Manager to moje życie” możesz nabyć jeszcze przed oficjalną premierą.

 

Zamów książkę w przedsprzedaży na: TUTAJ.

 

Fragment książki:

Miles: Czy pierwszy CM miał chociaż prawdziwych zawodników?

 

Oliver i Paul: Nie.

 

Miles: CM1 miał wymyśloną bazę. CM2 był pierwszą wersją z prawdziwymi piłkarzami, a wśród nich znajdowali się Neil Lennon i Danny Murphy, wówczas w rezerwach Crewe.

 

Miles: Nasz zespół skautów powstał w sposób naturalny, sam z siebie, a dziś jest ich ponad tysiąc, z 51 skautami głównymi, zarządzającymi całym procesem. Jesteśmy na etapie, w którym Everton podnajął od nas siatkę skautów i jej odkrycia. Nie wiem, czy z tego korzystają, czy nie, ale to i tak dość surrealistyczne. Staliśmy się znani ze znajdywania przyszłych gwiazd wcześniej niż inni. To nie my jedziemy i ich znajdujemy, ale głównie nasza fantastyczna ekipa rozsianych po całym świecie wolontariuszy, którzy chcą, aby ich klub, ich kraj, był wiernie reprezentowany w grze. Tak wyglądało to w przypadku wirtualnego Messiego – był zaledwie dzieciakiem sprowadzonym przez Barçę z Argentyny, a w grze już uważano go za przyszłą supergwiazdę. Rzadko mylimy się w przypadku materiałów na supergwiazdy. Czasami jednak to robimy, a tacy piłkarze nie robią wielkich karier. Wśród nich są tacy goście jak To Madeira, który nawet nie istniał. Albo Tonton Zola Moukoko, który był naprawdę utalentowany, ale niestety miał problemy osobiste.

 

Paul: I ten dzieciak z Islandii.

 

Miles: Sigþórsson?

 

Paul: Tak!

 

Miles: Andri Sigþórsson. Justin Georcelin to następny przypadek, któremu warto się przyjrzeć. Był 16-letnim juniorem z Northampton, miał przed sobą wielką przyszłość i… Cóż, pozwolę, żebyście sami sprawdzili, jak potoczyły się jego losy i co poszło nie tak. To dość fascynujące.

 

Oliver: Kiedy myślę o naszym zespole researcherów, to, patrząc wstecz, mówimy o czasach, kiedy internet raczkował. Wysyłaliśmy wydruki zestawień ze składami, wypełnione tymi, których znaliśmy, wzięte z Rothmansa [coroczny „skarb kibica” klubów i piłkarzy Wielkiej Brytanii]. Te były wypełniane ręczne i odsyłane przez osoby prowadzące na przykład miejscowy fanzin. Niektórzy mieli konta na Compuserve albo AOL, więc zawsze to było ułatwienie, ale zestawienia szły też pocztą.

 

Miles: Kiedy objąłem bazę danych Wielkiej Brytanii, ledwie połowa ludzi miała maile, a z drugą połową załatwiałem wszystko listownie lub przez telefon.

 

O książce:

Jest taka gra, którą zna każdy człowiek związany z piłką nożną. Wydawana co roku od wielu lat, zgromadziła już przed komputerami kilka pokoleń fanów futbolu i wciągnęła ich do wirtualnego świata na długie godziny. Niektórzy wygrywali dzięki niej pieniądze, inni zawalali szkołę lub pracę, a jeszcze inni słyszeli na rozprawie rozwodowej, że jest jednym z powodów rozpadu małżeństwa. Tak, to właśnie Football Manager.

 

Dzięki książce „Football Manager to moje życie” dowiesz się, w jaki sposób powstawała gra i dlaczego Electronic Arts odesłało jej twórców z kwitkiem. Odkryjesz też sporo polskich wątków oraz poznasz piłkarzy, którzy w wirtualnym świecie byli legendami, choć w rzeczywistości nie zdołali przebić się na szczyt.

 

To pierwsza książka w Polsce poświęcona w całości tematyce Football Managera. Momentami zaskakująca, pełna humoru i niecodziennych opowieści, które w każdym miłośniku tej gry obudzą wiele wspomnień. Interesujesz się piłką nożną i symulatorami sportowymi? Spędziłeś przed monitorem wiele godziny, rozgryzając taktykę rywali i zestawiając najlepszą jedenastkę ukochanej drużyny? To książka w sam raz dla Ciebie!

 

„Football Manager to moje życie. Historia najpiękniejszej obsesji”


Autor: Iain Macintosh, Kenny Millar, Neil White
Premiera: 26.02.2020
Cena okładkowa: 42,99 zł
Liczba stron: 320

Źródło: własne

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Karten
komentarzy: 1
10.02.2020 11:48

Hmmm czy to będzie to samo co film z 2014 roku? An Alternative Reality: The Football Manager Documentary W sensie te ciekawostki są mielone od wielu lat...

Grand_MaG
komentarzy: 33
05.02.2020 20:36

Jako fan FM nie mogę przepuścić tej okazji. Zamówiona :)

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close