Raport z wypożyczeń [grudzień]

Autor: Mikołaj Biegański Dodano: 02.01.2020 17:45 / Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 17:46

Grudniowe szaleństwo za nami. Wiele wydarzyło się w ostatnim miesiącu w naszym klubie, ale z perspektywy przyszłości musimy spoglądać na piłkarzy, których Chelsea wysłała na wypożyczenia, aby nabrali odpowiedniego doświadczenia. Część z nich udowodniła, że przy odpowiedniej rotacji będzie mogła być brana pod uwagę, jako potencjalne wzmocnienie pierwszego zespołu w niedługim czasie.

Kontuzjowani nadal pozostają: Jamal Blackman, Abdul Rahman Baba, Davide Zappacosta oraz Charly Musonda.

Mario Pasalic

Chorwat rozegrał w grudniu 270 minut, ale wyraźnie zaznaczył swoją obecność w jednym meczu – z Milanem. Atalanta zdemolowała Rossonerrich 5:0, a Pomocnik zdobył bramkę i zanotował asystę.

W obecnym sezonie Pasalic imponuje formą i dojrzałością. W 16 meczach Serie A zdobył 4 bramki i zanotował 3 asysty, dołożył także dwa gole w Lidze Mistrzów. Jego postawa jest nieoceniona dla walczącej o czołową czwórkę drużyny z Bergamo.

Tiemoue Bakayoko

Wreszcie w zestawieniu pojawia się Bakayoko! Monaco w grudniu nabrało wiatru w żagle, a spora w tym także zasługa francuskiego pomocnika, który rozegrał w tym czasie łącznie 360 minut. W wygranych z Tuluzą, Amiens i Lille zanotował cztery przechwyty, zagrywał kolegom na wysokiej skuteczności i swobodnie poruszał się po boisku.

Juan Castillo

Holender dobrze radzi sobie na wypożyczeniu w młodej drużynie Ajaxu. Zespół z Amsterdamu wygrał trzy spotkania ligowe w grudniu, a Castillo w dwóch z nich notował asysty. Lewy obrońca spędził na placu gry łącznie 270 minut, a jego występy można podsumować, jako dobre.

Connor Gallagher

Charlton nie imponował formą w grudniu. Zespół z Londynu wygrał zaledwie jedno spotkanie z sześciu, notując trzy porażki i dwukrotnie remisując. W spotkaniach tych niestety, także Gallagher dostosował się do poziomu kolegów. Co prawda zanotował asystę w meczu z Hull City (2:2), jednak nie wskoczył na poziom do którego nas przyzwyczaił. Łącznie spędził na placu gry 502 minuty i zarobił trzy żółte kartki.

Ike Ugbo

Anglik, który tak znakomicie spisywał się na boiskach drugiej ligi holenderskiej w listopadzie, w grudniu obniżył loty, podobnie jak cała drużyna Rody JC. Napastnik rozegrał trzy mecze, w których spędził na placu gry 225 minut. Nie strzelił gola, nie zanotował asysty i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Jego drużyna przegrała z Ajaxem (0:2) oraz Almere City (0:2) i zremisowała z Az Alkmaar  (2:2).

Trevoh Chalobah

Obrońca Huddersfield wrócił do gry po zawieszeniu za czerwoną kartkę, otrzymaną w meczu ze Swansea. Trzymeczowa absencja nie ostudziła najwyraźniej głowy młodego Anglika bowiem zarówno w meczu z Wigan (1:1), jak i Nottingham Forrest (2:1) otrzymał żółte kartki. Chalobah spędził na placu gry 360 minut i zebrał całkiem niezłe recenzje za spotkania z Forrest i Middlesbrough (0:1).

Dujon Sterling

Anglik zagrał jedynie w jednym spotkaniu w grudniu, z Luton Town. Mecz zakończył się porażką Wigan 1:2, jednak Dujon zaliczył asystę i był jasnym punktem swojego zespołu.

Pozostali gracze Chelsea nie grali wcale, bądź niczym szczególnym się nie wyróżnili. Miejmy nadzieję, że w nowym roku wskoczą na wyższy poziom.