Oświadczenie Chelsea w sprawie zniesienia zakazu transferowego

Autor: Dodano: 06.12.2019 18:33 / Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 18:42

Klub został dziś poinformowany przez Sportowy Trybunał Arbitrażowy o uwzględnieniu odwołania i ostatecznie o zredukowaniu zakazu transferowego do jednego okienka. Chelsea będzie mogła rejestrować graczy w zimowym oknie transferowym.

 

Chelsea jest wdzięczna CAS za staranne i szybkie podejście do sprawy. The Blues nie otrzymali jeszcze uzasadnienia decyzji, ale klub pragnie wyjaśnić całą sytuację:

 

1. Podejście FIFA do tej sprawy było głęboko niezadowalające. FIFA postanowiła potraktować Chelsea zupełnie inaczej niż Manchester City z powodów, których klub kompletnie nie rozumie.

 

2. FIFA oskarżyła Chelsea o naruszenie art. 19 przepisów FIFA w odniesieniu do 27 piłkarzy, obejmujących okres od 2009 roku. Spośród nich 16 graczy zostało zarejestrowanych przez klub dokładnie w taki sam sposób jak inni zarejestrowani piłkarze z klubów Premier League. Ponadto Chelsea w 2009 roku poprosiła ligę o wyjaśnienie czy należy ubiegać się o zgodę na rejestrację zawodników z pewnych roczników. Następnie FA (The Football Association) we współpracy z FIFA przekazali Chelsea informację, że reszta piłkarzy jest uprawionych do rejestracji i nie jest wymagane żadne specjalne zgłoszenie. W związku z tym, że FIFA wniosła zarzuty przeciwko Chelsea za nieprzepisowe rejestrowanie piłkarzy były dla klubu dziwną sytuacją. Jesteśmy wdzięczni, że ten problem został rozwiązany dzięki CAS.

 

3. W odniesieniu do pozostałych 11 piłkarzy, pozycja Chelsea wyglądała w następujący sposób:

 

a) Sześciu piłkarzy zakwalifikowało się do jednego z wyjątków określonych w regulaminie FIFA. Jeśli można mówić tutaj o jakimkolwiek naruszeniu zasad, to ten przypadek miał charakter wyłącznie proceduralny.

 

b) W odniesieniu do pozostałych pięciu piłkarzy stanowisko FIFA było takie, że zawodnicy zarejestrowali się przed złożeniem wniosku o rejestrację. Przypadek Chelsea jest podobny jak w Realu Madryt, którym też się CAS zajmował. Przepisy FIFA nie obejmują pojęcia "uznanych rejestracji", zatem FIFA nie może wiedzieć, że rejestracje zostały dokonane przed złożeniem wniosku. 

 

4. Chelsea szanuje znaczenie pracy podjętej przez FIFA w odniesieniu do ochrony nieletnich i chętnie współpracował z FIFA podczas całego dochodzenia. Jeśli jednak FIFA będzie nadal nakładać niespójne i nierówne sankcje na kluby, to nie tylko podważy sam cel przepisów, ale również zaufanie kibiców do FIFA.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close