OCENY ZA MECZ: FC Barcelona 1:2 Chelsea FC

Autor: Maciej Stybel Dodano: 23.07.2019 16:42 / Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 07:49

Chelsea wygrała z Barceloną 2:1 w swoim drugim i ostatnim spotkaniu w Japonii. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami naszej redakcji dla poszczególnych zawodników, którzy wystąpili dziś na Saitama Stadium. Oceny w skali od 1 do 10.

Wyjściowy skład

Kepa Arrizabalaga – 7

Dobry mecz hiszpańskiego bramkarza. W drugiej połowie, kiedy Barcelona podkręciła tempo był pewnym punktem drużyny i solidnie wykonywał swoją robotę. Przy strzale Rakiticia mógł tylko obserwować, jak leci piłka.

Cesar Azpilicueta – 6

W tym meczu był mniej widoczny w ofensywie, ale wywiązywał się ze swoich obowiązków defensywnych. Jak zwykle bardzo waleczny i nieustępliwy. Zagrał na swoim dobrym poziomie.

Andreas Christensen – 7

Bardzo dobry występ Duńczyka. Był niezwykle pewny w swoich poczynaniach co było widać na przykład w jego pojedynku z Griezmannem. Tym meczem pokazał, że chce walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce.

David Luiz – 6

Solidny występ, ale Christensen prezentował się od niego lepiej. Miał kilka strat, ale patrząc na całokształt zaprezentował się przyzwoicie i jak cała obrona w większości sytuacji trzymał poziom.

Emerson Palmieri – 6

Zagrał dobre spotkanie. Bardzo mocno udzielał się w ofensywie i nie popełniał też większych błędów w defensywie. Tak samo jak Christensen pokazał, że mocno aspiruje do gry w pierwszym składzie.

Jorginho – 7

Świetny występ włoskiego pomocnika. Razem z Kovaciciem zdominowali środek pola w pierwszej połowie. Starał się zakładać wysoki pressing i dokonywać odbiorów i jeden z nich pozwolił mu zdobyć asystę przy golu Abrahama. W dzisiejszym meczu był nieoceniony dla The Blues.

Mateo Kovacić – 6

W przeciwieństwie do Jorginho skupiał się bardziej na rozegraniu piłki, ale też kilka razy ją odebrał. Pokazał też dużo charakteru i waleczności. Zagrał trochę głębiej niż zazwyczaj, ale grał dobrze. Może po tym meczu częściej będziemy oglądać obok siebie dwójkę Jorginho-Kovacić.

Pedro – 5

Słaby mecz Hiszpana. Ciężko mi przypomnieć sobie jakieś niesamowite akcje z jego strony. Myślę, że z względu na jego doświadczenie można oczekiwać od niego trochę więcej.

Mason Mount – 6

Starał się, ale nie błysnął. Miał próbę strzału z dystansu, która okazała się niecelna. Starał się też tworzyć okazje swoim partnerom, ale czasami brakowało dokładności. W drugiej połowie zgasł jak większość zawodników Chelsea.

Christian Pulisic – 6

Był blisko oceny 7, ale w jego przypadku zadecydowała słabsza, druga połowa. W pierwszej był jednym z jaśniejszych punktów i stwarzał najwięcej zagrożenia z ofensywnych zawodników The Blues. Jego występ można określić jako obiecujący.

Tammy Abraham – 6

Strzelił bramkę, ale jedną sytuację zmarnował koncertowo. Rozegrał w miarę dobre zawody, potrafił się zastawić i przytrzymać piłkę. Musi jednak popracować nad wykończeniem, bo z tym elementem bywa u niego różnie.

Zmiennicy:

Davide Zappacosta – 5

Zostaje z oceną wyjściową, bo nie pokazał niczego w ofensywie, a w defensywie też nie popełnił jakiegoś rażącego błędu. Możliwe, że Włoch niedługo odejdzie z klubu, bo o miejsce na prawej obronie zamierza walczyć Recce James.

Fikayo Tomori – 6

Dobry mecz angielskiego obrońcy. Zagrał pewnie i razem z Kurtem Zoumą udanie zastąpił duet Christensen-Luiz. To był najprawdopodobniej jego ostatni mecz w okresie przygotowawczym, ponieważ ma się udać na wypożyczenie.

Kurt Zouma – 5

Wydaję się, że wygrał rywalizację z Tomorim w hierarchii środkowych obrońców, ale dzisiejszy mecz miał trochę słabszy niż jego partner z obrony. Wydaję się, że przy bramce Rakiticia mógł się trochę lepiej ustawić.

Marcos Alonso – 6

Ma asystę przy golu Barkleya. Podłączał się do działań ofensywnych i nie przypominam sobie jego typowych błędów w grze obronnej w tym spotkaniu. Miał może jedną głupią stratę z której ostatecznie nic nie wynikło. Dobry mecz Hiszpana.

Danny Drinkwater – 4

Słaby mecz. Popełnił błąd przy bramce dla Barcelony niepotrzebnie schodząc do Malcolma. Wydaje się, że jest na wylocie z klubu, ponieważ z taką grą nie ma szans na pierwszy skład.

Tiemoue Bakayoko – 4

Francuz zagrał podobnie jak Drinkwater i też mógł się lepiej zachować przy akcji bramkowej Barcelony. Wydaję się, że jego odejście w tym oknie transferowym jest raczej pewne.

Kenedy – 5

Starał się, ale efekty jego działań były średnie. Stworzył zagrożenie, kiedy jego strzał odbił się od Todibo i sprawił kłopoty Neto. Przeprowadził też groźny rajd prawą stroną. Dostał świetne podanie od Barkleya, ale wykończył je słabo.

Ross Barkley – 7

W drugiej połowie obok Kepy był najlepszym graczem Chelsea. Zdobył drugą bramkę dla The Blues po pięknym strzale. Zagrał też świetną piłkę do Kenedy'ego. Wydaję się, że dzisiaj na pozycji ,,numer 10" spisał się lepiej od Mounta

Michy Batshuayi – 5

Średni mecz Belga. Miał okazję po podaniu Alonso, ale ją zmarnował. Poza tym niewidoczny po wejściu na boisko. Trzeba mu oddać, że koledzy nie rozpieszczali go podaniami.

Olivier Giroud – 5

Występ podobny jak u Batshuayia. Również nie dostawał podań. W ostatniej minucie wywalczył rzut wolny, czym pogrzebał szanse Barcelony na wyrównanie.