Marcin Bułka nie chce podpisać nowego kontraktu z Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 05.02.2019 20:31 / Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 20:36

Marcin Bułka pod koniec poprzedniego roku kalendarzowego otrzymał od Chelsea ofertę przedłużenia kontraktu z klubem. Obecna umowa Polaka wygasa już po tym sezonie i jak się dowiedzieliśmy, na chwilę obecną nie wygląda na to, żeby obie strony doszły do porozumienia.

 

Zarząd klubu przedstawił polskiemu bramkarzowi propozycję nowej umowy, ale Bułka nie zdecydował się jej zaakceptować. Skutki tej decyzji widać w historii występów 19-latka. Na ławce w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy zamiast niego usiadł Jamie Cumming, który jeszcze latem był niżej w hierarchii drużyny od młodzieżowego reprezentanta Polski.

 

Co więcej, Bułka nie dostaje również szans w drużynie do lat 23, w tzw. Development Squad. Jego ostatni występ w Premier League 2 to mecz z Brighton & Hove Albion 27 października, a od tego czasu 19-latek nie odnosił kontuzji, które uniemożliwiałyby mu grę.

 

Od wówczas Polak nie jest uwzględniany w kadrach meczowych drużyny Joe Edwardsa. W pierwszym składzie zazwyczaj wychodzi wspomniany Cumming, a na ławce zasiada Jared Thompson od czasu, gdy wcześniejszy zmiennik Anglika Karlo Žiger odszedł w styczniu na wypożyczenie do Sutton United.

 

Bramkarz Chelsea i reprezentacji Polski rozważa obecnie inne możliwości, niż przedłużenie swojego pobytu w klubie ze Stamford Bridge. Źródło bliskie klubowi twierdzi, że zwrot akcji jest obecnie mało prawdopodobny, lecz nie jest też wykluczony, ponieważ w przeszłości działaczom The Blues udało się przekonywać młodych piłkarzy do zmiany podobnych decyzji.

 

Jeśli w sprawie Bułki nic się nie zmieni, w czerwcu stanie się on wolnym piłkarzem i będzie mógł związać się z dowolnym nowym klubem.

Źródło: Informacja własna
Gadżety Chelsea

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close