Konferencja prasowa z Enzo Marescą po spotkaniu z Crystal Palace

Autor: Filip Olszewski Dodano: 01.09.2024 19:25 / Ostatnia aktualizacja: 11.09.2024 08:50

Po niefortunnym remisie 1:1 z Crystal Palace, Enzo Maresca odpowiedział na pytania dziennikarzy. Zapraszamy do zapoznania się z konferencją pomeczową.

Graliście dobrze…
—  Tak jak powiedziałeś, zasługiwaliśmy na więcej. Mieliśmy wiele szans, kontrolowaliśmy grę, przeciwnicy nie mieli szans w pierwszej połowie i mieli tylko jeden strzał na bramkę. W drugiej połowie strzelili fantastyczną bramkę. Ogólnie, zasługiwaliśmy na wygraną, niestety się nie udało. Graliśmy dobrze z i bez piłki. Po tym jak straciliśmy bramkę zgubiliśmy kontrolę.

Jesteś zły, że Will Hughes nie został odesłany do szatni?
—  Tak, szczególnie kiedy prowadziliśmy 1:0, druga żółta kartka by dużo zmieniło. Reakcją ich ławki była od razu zmiana zawodnika, to było oczywiste a sędzia widział to inaczej, więc nie mam nic do dodania.

Co powiedział do ciebie czwarty sędzia?
—  Tylko tyle, że główny sędzia nie widział tego jako żółtą kartkę. To wszystko co powiedział.

Jesteś zaniepokojony brakiem czystych kont? I jak się czuje Malo Gusto?
—  Zawsze jestem zaniepokojony - nie ma znaczenia czy mieliśmy czyste konto czy nie. Lubię analizować grę, dzisiaj straciliśmy gola ale nie dawaliśmy przeciwnikowi miejsca na dużo szans. Tu nie było defensywnego problemu do rozwiązania. Dużo (innych) rzeczy mogliśmy zrobić lepiej. Ale dzisiaj brak czystego konta nie był spowodowany złą grą drużyny, przeciwnik strzelił niesamowitą bramkę i obrona tego była niemożliwa. Zawsze się martwimy i szukamy miejsc gdzie możemy się poprawić. Z Malo musimy sprawdzić o co chodzi, wygląda to na problem mięśniowy.

Czy Nicolas Jackson podpisał nowy kontrakt?
—  Wiem tylko, że podpisuje nowy kontrakt. Nie wiem na ile dokładnie lat.

Jesteś zadowolony z tego powodu?
—  Jestem bardzo szczęśliwy. Nicolas robi fantastyczną robotę z i bez piłki, już strzelił dwa gole w tym sezonie. Dzisiaj strzelił ponownie i miał dwie szanse, jesteśmy z niego zadowoleni.

Macie do niego zaufanie? Chelsea była łączona z Osimhenem i Toneyem w to lato…
—  Mamy wiarę. Nie dlatego szukaliśmy kolejnego napastnika, to nie tak, że nie ufamy Nicolasowi.

Chciałbyś, żeby VAR był użyty podczas takich incydentów jak ten z Hughes’em?
—  Tak, uważam, że to by było poprawne. Jeśli zapytasz mnie ponownie, uważam, że nie mam nic więcej do dodania po za tym, że tam była druga żółta kartka. Jedynym myślącym inaczej był sędzia, który podejmuje decyzje.

Czy podpisaliście Sancho przez takie mecze jak dzisiaj?
—  Jadon jest tutaj bo lubimy taki typ zawodników, szczególnie takich grających w ostatniej tercji na niskie bloki. Ale nawet na tak grające drużyny (z niskim blokiem), mieliśmy pięć, sześć czy nawet siedem szans. Nie ma dużo więcej rzeczy które mogliśmy zrobić aby wygrać mecz.

Czy jest frustracja, z tym, że nie podpisaliście napastnika?
—  Chcemy zawodników na których się zdecydujemy i którzy zgodzą się na nasze warunki. Jeśli nie ma tu zawodnika, oznacza, że warunki nie był dla nas dobre.

Źródło: football.london