OCENY ZA MECZ: Chelsea 1:1 Crystal Palace

Autor: Kacper Strojwąs Dodano: 01.09.2024 18:10 / Ostatnia aktualizacja: 01.09.2024 18:32

Chelsea wciąż pozostaje w tym sezonie Premier League bez zwycięstwa na Stamford Bridge. W niedzielne popołudnie The Blues po niezłej pierwszej połowie, ale słabej drugiej, zremisowali w derbach Londynu z Crystal Palace 1:1. Bramki zdobywali Nicolas Jackson i Eberechi Eze.

Robert Sánchez - 5

W pierwszej połowie był praktycznie bezrobotny, gdyż piłkarze Crystal Palace oddali tylko jeden strzał celny, jednak Hiszpan pewnie wybronił uderzenie Whartona. Z kolei przy bramce Eze nie miał zbyt dużych szans na obronę, tak więc dla Sáncheza ocena wyjściowa.

Malo Gusto - 5

W obronie wyglądał solidnie, ponieważ nie przegrywał pojedynków z piłkarzami gości. Z piłką przy nodze również radził sobie dobrze, zaledwie dwa jego podania były niecelne, choć zbyt wielu kontaktów z futbolówką nie miał. W trakcie ataków Chelsea często pełnił rolę odwróconego bocznego obrońcy, przez co też niezbyt często pojawiał się pod polem karnym rywala.

Wesley Fofana - 6

Prawdopodobnie jeden z lepszych występów francuskiego obrońcy od momentu powrotu po kontuzji. Nieźle radził sobie z napastnikami Crystal Palace, a dodatkowo aktywnie uczestniczył w rozegraniu piłki, mecz zakończył z 95% celnością podań.

Levi Colwill - 6

Zanotował taką samą celność podań, jak swój partner z bloku obrony, jednak Colwill wykonał aż o 40 podań więcej. Bardzo dobrze radził sobie w pojedynkach główkowych, gdyż był w nich bezbłędny (4/4). Anglikowi udało się również wyłączyć z gry Matetę, który nie mógł poradzić sobie z defensorem Chelsea.

Marc Cucurella - 5

Hiszpan w starciu z podopiecznymi Olivera Glasnera nie zagrał perfekcyjnie. Niewiele wniósł do gry ofensywnej, a i w defensywnie rywale sprawiali mu problemy.

Moisés Caicedo - 7

W niedzielnym meczu, 22-latek był najlepszym zawodnikiem Chelsea. Pewny w rozegraniu piłki, jak i w pojedynkach z rywalami, aż ośmiokrotnie notował przechwyty, przerywając wiele akcji rywali. Caicedo nawiązał do dobrych występów z końcówki poprzedniego sezonu oraz meczów z Copa América.

Enzo Fernández - 5

Argentyńczyk zagrał bardzo przeciętne spotkanie. Wyróżnił się świetnym dośrodkowaniem do Madueke w pierwszej połowie, jednak oprócz tego zagrania, kapitan The Blues nie pokazał niczego nadzwyczajnego. Był również niedokładny, na 79 podań, tylko 65 dotarło do kolegów z drużyny. Był to więc kolejny mecz Fernándeza, w którym zagrał poniżej oczekiwań.

Noni Madueke - 6

Po fantastycznym meczu z Wolverhampton, okraszonym hat-trickiem, oczekiwania względem Madueke były dużo wyższe. Derby Londynu w jego wykonaniu były jednak słabsze. Co prawda, odegrał kluczową rolę przy bramce Jacksona, ale zmarnował również dwie bardzo dobre sytuacje, w obu przypadkach wybronione przed Hendersona. W drugiej połowie, podobnie jak większość kolegów kompletnie przygasł.

Cole Palmer - 6

Najlepszy gracz Chelsea z poprzedniego sezonu, również w meczu z Crystal Palace był jednym z lepszych piłkarzy The Blues. Zanotował asystę przy bramce Jacksona, a w drugiej połowie starał się wziąć ciężar gry na siebie, jednak i Anglikowi nie wszystko w tym spotkaniu wychodziło, ponieważ zdarzały mu się proste straty. Nie popisał się również przy bramce Eze, gdyż odpuścił krycie rywala z piłką.

Pedro Neto - 4

Portugalczyk nieźle rozpoczął mecz, będąc aktywnym w pierwszych minutach. Z czasem jednak kompletnie zniknął, co przełożyło się na ledwie 22 kontakty z piłką przez blisko godzinę, którą spędził na boisku, nie oddając przy tym ani jednego strzału na bramkę Hendersona.

Nicolas Jackson - 6

Gol i zmarnowane bardzo dobre okazje, czyli klasyczny mecz w wykonaniu Nicolasa Jacksona. Zwłaszcza sytuacja z końcówki spotkania po zagraniu Mudryka powinna zostać zamieniona przez Senegalczyka na bramkę, ale jego strzał obronił bramkarz Crystal Palace. Nie brał także aktywnego udziału w atakach Chelsea, ponieważ zaliczył jedynie 19 kontaktów z piłką.

João Félix - 5

Félix otrzymał od Mareski nieco ponad pół godziny, mimo to nie zrobił różnicy. Oddał jeden strzał, z którym bez żadnych problemów poradził sobie Dean Henderson.

Mychajło Mudryk - 6

Ukrainiec z kolei dał dobrą zmianę. Wypracował okazję Jacksonowi i podejmował próby dryblingów. Bardzo dobrze zaprezentował się również w defensywie.