OCENY ZA MECZ: Wolves 2-6 Chelsea

Autor: Mikołaj Najdek Dodano: 25.08.2024 21:04 / Ostatnia aktualizacja: 25.08.2024 21:27

Co to było za spotkanie! Posypały się bramki na Molineux Stadium, na którym mieliśmy niefortunną pasję czterech porażek. Ekipa Enzo Mareski w świetnym stylu przełamała tą serię, zamykając usta krytykom. Oto, jak oceniliśmy piłkarzy, którzy dzisiaj zagrali:

Robert Sanchez - 6

Nienajgorszy występ Hiszpana, zaliczył kilka obron, których można wymagać od bramkarzy na jego poziomie, a w tym chaotycznym meczu nie sprawiał kłopotów w defensywie.

Marc Cucurella - 7

Dobrze spisał się na lewej obronie, podawał celnie i był zaangażowany w rozgrywanie piłki, zagrywając ją do zawodników z przodu.

Levi Colwill - 6

Nasi środkowi obrońcy nie zaliczyli dobrego dnia, co Wolves brutalnie wykorzystywali. Mamy szczęście, że nie straciliśmy więcej bramek w pierwszej połowie, gdyż para stoperów nie potrafiła zdusić akcji przeciwnika w zarodku. Ocenę zawyża nieco poprawa gry Colwilla w drugiej połowie..

Wesley Fofana - 5

Z całego bloku defensywnego spisał się najgorzej. Irytujące straty, przegrane pojedynki i nietrafione długie podania pojawiały się niemalże przez cały mecz.

Malo Gusto - 7

Maresca przypisał mu rolę odwróconego obrońcy i spisał się na niej bardzo dobrze. Francuz po raz kolejny zalicza dobry występ inicjując ofensywne akcje

Enzo Fernandez - 6

Przeciętna dokładność podań i częste straty Argentyńczyk odpracował zaangażowaniem z przodu. Poza tym, nie popełniał większych błędów, w przeciwieństwie do jego kolegi.

Moises Caicedo - 5

Niestety, strata piłki Kolumbijczyka doprowadziła do straty pierwszej bramki.

Mudryk - 4

Być może zastanawiacie się, w którym momencie Mudryk był najbardziej widoczny na boisku? W momencie gdy schodził. Wtedy realizator pokazał go na kamerze.

Cole Palmer - 10

MVP meczu. Wielu stawiłoby w tym miejscu Madueke, o którym za chwilę, jednak to Palmer był architektem jego sukcesu. Nie tylko zresztą Noniego, a całej drużyny. Był zaangażowany we wszystkie sześć akcji (cztery z nich bezpośrednio). Dołożył piękne trafienie i potrafił kreować świetne sytuacje swoim kolegom.

Noni Madueke - 9

Anglik zabiera piłkę do domu! Przy oddawaniu strzałów pokazał, że umie podejmować decyzje i uderzyć na tyle mocno, by zaskoczyć bramkarza i obrońców. Jego zgranie z Palmerem sprawiło, że oboje byli nie do zatrzymania.

Nicolas Jackson - 7

Jackson nareszcie skuteczny! Ważne trafienie w pierwszych minutach spotkania, a później dołożona asysta. Pozytywny występ Nico.

Rezerwowi:

Pedro Neto - 6

Portugalczyk zaliczył udaną zmianę, chociaż jego strona boiska nie była tak aktywna jak ta, na której grał dzisiaj Noni. Asysta przy bramce Felixa daje nadzieję na to, że portugalskie duo strzeli w tym sezonie więcej bramek.

Joao Felix - 7

Co za debiut! Tym razem bez czerwonej kartki, ale za to z bramką. Naprawdę cieszy natychmiastowa różnica, jaką Felix wprowadził. Nie jest to zawodnik, który lubi angażować się w kreowanie gry, jednak potrafi wykorzystywać okazje, które wypracują dla niego koledzy, czyli na przykład Pedro Neto.