OCENY ZA MECZ: Aston Villa 2:2 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 28.04.2024 00:20 / Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 00:20

W meczu 35. kolejki Premier League Chelsea zremisowała 2:2 na Villa Park z Aston Villą. Poniżej oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Djordje Petrović – 5

Przy pierwszej bramce zaskoczony przez rykoszet od Cucurelli, przy drugiej być może mógł zrobić więcej, puszczając strzał Morgana Rogersa przy krótkim słupku. Kilka niezłych interwencji w drugiej połowie.

Trevoh Chalobah – 5

Z problemami na początku meczu, często zostawiany sam przeciwko Rogersowi przez Madueke. Przy golu skrzydłowego Villi powinien szybciej doskoczyć do przeciwnika. W drugiej połowie pewniejszy, potrafiący zaangażować się w ofensywę i zrobić przewagę na flance.

Thiago Silva – 6

Bardzo solidny występ kapitana, szczególnie w drugiej połowie. Niemal bezbłędny w rozegraniu, praktycznie bezbłędny w oddalaniu zagrożenia.

Benoit Badiashile – 6

Najlepszy występ Francuza od dłuższego czasu. Szczególnie w drugiej połowie świetnie zbierał drugie piłki i pomagał kolegom utrzymać przeciwnika na własnej połowie.

Marc Cucurella – 5

Miał pecha, że to po rykoszecie od niego gospodarze objęli prowadzenie. Pierwsza połowa była dla niego trudna, bo na jego stronie szalał Leon Bailey. Nieźle prezentował się w odbiorze, zaliczając cztery udane próby.

Moisés Caicedo – 7

Świetny w destrukcji, dobry w rozegraniu – po jego podaniu Nicolas Jackson strzelił anulowaną ostatecznie bramkę, to był jeden z jego kilku błysków w tym spotkaniu. Naciskając wysoko przeciwnicy mieli ogromne problemy z wyjściem z własnej strefy obronnej.

Conor Gallagher – 8

Zaangażowany w oba gole Chelsea. Przy pierwszym zaliczył odbiór w wysokim pressingu a potem wystawił Madueke piłkę, przy drugim sam pięknym strzałem swoją słabszą, lewą nogą trafił w okienko bramki Olsena. Bardzo pewny w rozegraniu, ogromna praca w pressingu.

Noni Madueke – 7

Można mieć mu za złe że zdarza mu się zaniedbywać obowiązki w defensywie, ale przez większość meczu to on był tym, który brał na siebie odpowiedzialność i starał się przywrócić Chelsea do walki w meczu. Różnie mu to wychodziło, ale inicjatywę miał cały czas. Ładnym wykończeniem w długi róg bramki strzelił bramkę kontaktową.

Cole Palmer – 4

Bardzo nieobecny jak na siebie, a jak już miał swój moment, to po ograniu dwóch obrońców przegrał pojedynek sam na sam z Olsenem, mogąc wygrać Chelsea ten mecz.

Mychajło Mudryk – 2

Fatalny występ, jeden z jego najgorszych w Chelsea. Dryblingi były bezskuteczne, błędów technicznych było wiele, a podsumowaniem jego gry był strzał który wylądował w pobliżu chorągiewki w narożniku boiska.

Nicolas Jackson – 4

Gdy już wydawało że się przełamał okazało się że spalił, później gdy doszedł do dogodnej okazji będąc już na poprawnej pozycji, trafił w słupek. Z drugiej strony, wykonał dobrą pracę schodząc w boczne sektory czy wyprowadzając kontry.