OCENY ZA MECZ: Crystal Palace 1:3 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 13.02.2024 20:29 / Ostatnia aktualizacja: 18.02.2024 22:19

W meczu 24. kolejki Premier League Chelsea wygrała na Selhurst Park 3:1 z Crystal Palace. Poniżej oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Djordje Petrović – 6

Przy bramce raczej bez szans, ocena na plus za trzy udane interwencje.

Malo Gusto – 6

Bardzo słaba I połowa, bardzo dobra II połowa. Przed przerwą był bardzo niedokładny, po zmianie stron pokazał się już z najlepszej strony. Asystował przy golu Conora Gallaghera.

Axel Disasi – 6

Solidny występ, poza jednym przypadkiem gdy dość łatwo ogrywał go jeden ze skrzydłowych Palace.

Thiago Silva – 5

Poprawnie, choć momentami ociężale, nie nadążając choćby za Matetą.

Ben Chilwell – 5

Bywał niedokładny szczególnie na początku meczu, ale finalnie nie zagrał złego spotkania.

Enzo Fernández – 6

Dość niewidoczny w pierwszej połowie, gdy znów grał przeważnie wysoko. Po przerwie miał większy udział w rozegraniu, zamknął też mecz strzelając gola w drugim meczu z rzędu.

Moisés Caicedo – 6

Niechlujne momenty takie jak zaplątanie się do spółki z Madueke przy straconej bramce, ale ogólnie rzecz biorąc to były dobre zawody Ekwadorczyka. Grał na całej szerokości boiska, dobrze rozgrywał, jego podanie otworzyło Malo Gusto prawą flankę, co skończyło się asystą i golem na 1:1.

Noni Madueke – 3

Na początku meczu najaktywniejszy z ofensywy, ale jego dryblingi miały mieszaną skuteczność, nie doprowadzały do sytuacji bramkowych. Gol na jego konto, kompletnie zamyślił się mając piłkę na własnej połowie i stracił ją, po czym gola strzelił Lerma.

Conor Gallagher – 8

Dwa kapitalne wykończenia przy dwóch mających bardzo duże znaczenie golach. Znów niezmordowany i wszędobylski. To ten sam Conor, który wyróżniał się szczególnie w pierwszej części sezonu.

Nicolas Jackson – 6

Tym razem na lewym skrzydle nieco się męczył, po zmianie stron przeszedł na „9” i wyglądał lepiej. Dobra gra tyłem do bramki.

Cole Palmer – 7

Jak wyżej – zyskał po zmianie pozycji w drugiej połowie. Mógł zejść niżej i zająć się kreowaniem. Jego dwie asysty to pokaz boiskowej inteligencji, właściwych decyzji i perfekcyjnej dokładności. Ani dogranie do Gallaghera, ani prostopadłe podanie do Enzo nie były łatwe, a wyszły mu wzorowo.

Rezerwowi:

Christopher Nkunku – 4

Zmienił Madueke i nie wniósł za dużo do gry Chelsea w drugiej połowie.

Levi Colwill – 5

Wszedł i utrzymał poziom w defensywie, poprawna zmiana.

Raheem Sterling – 6

Miał dobrą sytuację i za długo zwlekał ze strzałem, ale chwilę później indywidualną akcją wyprowadził kontrę Chelsea, która dała bramkę zwycięską. Przy jego nazwisku nie pojawi się asysta, ale bez jego błysku nie byłoby tego, co przyszło potem.