OCENY ZA MECZ: Liverpool 4:1 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 01.02.2024 00:12 / Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 00:13

Chelsea przegrała na Anfield 1:4 z Liverpoolem w meczu 22. kolejki Premier League. Poniżej oceny redakcji.

Djordje Petrović – 5

Puścił cztery gole, ale niesprawiedliwym byłoby karanie go negatywną oceną, biorąc pod uwagę fakt że co najmniej dwa razy ratował Chelsea przed kolejnymi stratami bramek, a przy tych które puścił nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Axel Disasi – 3

Kompletnie nie radził sobie z dołączaniem do ofensywy prawą flanką, w obronie jednak „nagrzeszył” najmniej z całej czwórki defensorów którzy rozpoczęli mecz. Nie pokrył Szoboszlaia przy trafieniu na 3:0.

Thiago Silva – 3

Niefortunnie interweniował przy stracie gola na 1:0, ale nie on poniósł największą winę przy tym trafieniu.

Benoît Badiashile – 2

Sprokurował rzut karny niewykorzystany przez Núñeza i nie pokrył Luisa Díaza przy trafieniu na 4:1.

Ben Chilwell – 2

Bardzo niedokładny, mylący się przy podaniach, minus też za nurkowanie i próbę wymuszenia karnego co skończyło się żółtą kartką. Najgorszy na boisku, zmieniony słusznie w przerwie.

Enzo Fernández – 3

Przez większość meczu odcięty od gry, ustawiony wysoko co nie pozwalało mu rozgrywać. Nieco lepszy w drugiej połowie gdy grał niżej.

Moisés Caicedo – 4

Niesłusznie ukarany żółtą kartką na początku meczu, co naturalnie ograniczyło mu możliwości w destrukcji. Poprawnie rozgrywający, często jednak osamotniony w środku nie nadążał za przeciwnikami.

Conor Gallagher – 3

Szczególnie zapadną w pamięć złe decyzje w rzadkich sytuacjach w pierwszej połowie w których Chelsea udawało się zaatakować.

Noni Madueke – 2

Fatalna celność podań (60 procent), próżno szukać też udanych akcji w ofensywie. Bardzo słaby występ.

Cole Palmer – 3

Pierwsza połowa na fałszywej „9”, gdzie był odcięty od gry, po zmianie stron nieco niżej. Kilka prób przejęcia inicjatywy w rozegraniu, ale zero konkretów.

Raheem Sterling – 3

Jak wyżej. Wyprowadził kilka akcji, z których ostatecznie nic nie udało się ugrać.

Mychajło Mudryk – 2

Skopiował występ Madueke przegrywając próbę dryblingu za próbą dryblingu, dołożył do tego jeszcze zmarnowaną świetną okazję na gola kontaktowego na samym początku drugiej połowy.

Malo Gusto – 5

Zdecydowanie podniósł jakość na prawej flance, potrafił wyprowadzić akcję z własnej połowy i radził sobie w pojedynkach defensywnych.

Christopher Nkunku – 6

Strzelił ładną bramkę umiejętnie obracając się na małej przestrzeni w polu karnym przeciwnika, powinien też mieć na koncie wywalczony rzut karny po faulu Van Dijka.

Carney Chukwuemeka – 6

Bardzo dobra zmiana. Potrafił przejąć posiadanie w środku pola i napędzić, rozprowadzić akcję Chelsea. To po jego rajdzie gola strzelił Nkunku.